لشکرچند ده میلیونی ملخ ها پشت دروازه شهر قیرو کارزین

راستین آنلاین:ناظر عالی استانی در مبارزه با ملخ صحرایی در بازدید از شهرستان قیروکارزین از احتمال حمله چند ده میلیونی ملخ صحرایی به جنوب استان و قیروکارزین خبر داد.

 مهدی صادقی در اولین روز حضورش در شهرستان در بدو ورود ضمن دیدار با فرماندار شهرستان، گفت: خطر هجوم جمعیت چند ده میلیونی ملخ در کمین باغات، اراضی زراعی و عرصه های منابع طبیعی نیمه جنوبی کشور، استان و قیروکارزین است.
ناظر عالی استانی در مبارزه با ملخ صحرایی افزود:  تمامی امکانات شهرستان از جمله تامین خودرو های شاسی بلند، بکار گیری نیرو های بسیج سازندگی، تامین تانکر های آب رسان، مرمت و تائید نهایی هر دو باند فرودگاه و اطلاع رسانی به تمامی دهیاری ها و شورا ها در خصوص ایجاد آمادگی لازم، برای مدیریت بحران موج جدید از هجوم ملخ صحرایی امری ضروری است.
در ادامه این دیدار فرماندار شهرستان قیروکارزین با تشکر از حضور و اقدامات مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان و سازمان جهاد کشاورزی استان، گفت: در راستای بسیج افکار عموم مردم فردا در بخش افزر با توجه به حساسیت موضوع نشست مشترکی با تمامی دهیاران برقرار و سپس دومین جلسه ستاد بحران شهرستان در خصوص این موضوع در روز شنبه تشکیل خواهد شد.
علی محمد کریمی فرماندار شهرستان قیروکارزین در پایان دیدار افزود: تمامی امکانات دولتی در شهرستان جهت مدیریت این بحران بسیج خواهد شد که در این خصوص یاری عموم مردم نیز ضروری است.
ناظر معین در مبارزه با ملخ صحرایی در ادامه دیدار های شهرستانی خود با امام جمعه معزز شهرستان نیز دیدار و گفتگو کرد و آخرین وضعیت مبارزه در سطح استان را برای وی تشریح و گفت: اطلاع رسانی عمومی در خطبه های نماز جمعه، مساجد و لزوم آگاه سازی بهره برداران از خطر هجوم موج جدید ملخ صحرایی امری اجتناب ناپذیر است. 
حجت الاسلام و المسلمین اکبری نیز در این دیدار با قول مساعد جهت پیگیری های فوری در این خصوص، گفت: از تمام توان خود جهت بسیج عموم مردم در مبارزه با موج جدید هجوم ملخ صحرایی بهره خواهد برد.
ناظر عالی استان در امر مبارزه با ملخ صحرایی با حضور در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین و شرکت در جلسه مشترک با معاونین و مسئولین ادارات مربوطه ضمن تشکر از اقدامات انجام شده خصوصا یک هزار هکتار پایش اراضی، 500 هکتار مبارزه شیمیایی موفق در دور ترین نقاط شهرستان و توزیع 600 لیتر سم در بین صاحبان اراضی آلوده به آفت، بیان کرد: امیدوارم در مدت حضور در شهرستان بتوانیم اقدامات موثری در جهت افزایش آمادگی برای مقابله با موج جدید هجوم ملخ صحرایی به انجام برسانیم.
گفتنی است در این سفر امینی دیگر کارشناس معین استانی صادقی را همراهی می کند.
2133 کلیک ها  چهارشنبه, 22 خرداد 1398 13:58
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا