100 نفر نخل درافرز سوخت

راستین آنلاین:رئیس مرکز خدمات جهاد کشاورزی افزر از سوختن 100 اصله نخل در آتش سوزی خبر داد.

 امین پورحمزه جعفربیگلوگفت: به دنبال عدم رعایت توصیه ها در خصوص ممنوعیت آتش زدن کاه و کلش و دیگر بقایای گیاهی توسط یک نفر از کشاورزان وسعتی به مساحت 65 هکتار از کاه و کلش مزارع گندم و یکصد اصله نخل طعمه حریق شد.
امین پورحمزه جعفربیگلو افزود: با تدابیر بخشداری بخش افزر و هم یاری مردم، آتش نشانی افزر، فرماندهی انتظامی و کمک رسانی اداره منابع طبیعی شهرستان این حریق کنترل و از گسترش آن به مزارع و عرصه منابع طبیعی جلوگیری شد.
وی بیان کرد: سطح خسارت دیده متعلق به 10 نفر از بهره برداران بوده و با توجه به شکایت ذینفعان در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و شخص خاطی به مراجع ذیصلاح معرفی شده است. 
پورحمزه با اشاره به مزایای حفظ بقایای گیاهی در خاک گفت: وجود کاه و کلش برای حاصلخیزی خاک ضروری است، سوزاندن بقایای گیاهی سبب کاهش مواد آلی، کاهش جمعیت میکروب‌های مفید خاک، کاهش عناصر غذایی و افزایش فشردگی و سله بندی خاک می‌شود.
رئیس مرکز خدمات جهاد کشاورزی افزر در پایان یاد آور شد که: آتش زدن بقایای گیاهی (کاه و کلش) مزارع بر اساس مواد قانونی ۲۲ و ۳۳ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و ماده ۶۸۸ مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود و متخلفین توسط محیط زیست و همچنین به دلیل تهدید مراتع توسط منابع طبیعی، تحت پیگرد قرار گرفته و به مراجع قضایی معرفی لذا از آتش زدن کاه و کلش مزارع باید جلوگیری شود.
1714 کلیک ها  سه شنبه, 14 خرداد 1398 04:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا