پوره ملخ صحرایی به قیروکارزین رسید/تشکیل ستاد بحران

پوره ملخ صحرایی به قیروکارزین رسید/تشکیل ستاد بحران
   

راستین آنلاین:سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تشکیل ستاد بحران در پی هجوم پوره ملخ صحرایی به مزارع شهرستان خبر داد.

مهدی همتی گفت: براساس پیش بینی هاو پایش های صورت گرفته و دریافت گزارش، پوره ملخ صحرایی به صورت گسترده وارد مزارع و مراتع شهرستان قیروکارزین شده است.
وی افزود: پیرو دریافت گزارش از صبح روز پنج شنبه گذشته گروهی از کارشناسان جهت بررسی دقیق سطح و شدت آلودگی به منطقه رورخانه باز اعزام شدند.
همتی با بیان این که بررسی ها و مشاهدات آلودگی منطقه رودخانه باز در یک پهنه ۲۵۰ هکتاری را تایید می کند گفت: مبارزه با آفت در این منطقه به دلیل وسعت پهنه آلوده، دور از دسترس بودن و عدم وجود خطوط ارتباطی تلفن همراه و ثابت دچار محدودیت و سختی است . 
وی  اظهار کرد: هر چند که مبارزه با آفت در منطقه آلوده با دشواری همراه است اما ایزوله بودن منطقه به لحاظ ارتباط با مناطق دیگر، ضعیف بودن پوشش مرتعی و محدودیت سطح اراضی زراعی و باغی می تواند در کنترل سریع این آفت موثر باشد. 
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین در پایان گفت: به دلیل حساسیت موضوع ستاد بحران به ریاست فرماندار شهرستان تشکیل شده است که آمادگی ناوگان حمل و نقل ادارت شهرستان و در اختیار قرار دادن آنها، تسطیح تمامی فرودگاه های سمپاشی، آماده باش تمامی قرقبان ها و اطلاع رسانی گسترده به عشایر و آماده باش نیرو های بسیج، در این ستاد تصویب شد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
13093 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 28 ارديبهشت 1398 21:32
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا