• رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور:

عدالت در حوزه حمل و نقل با تقویت قدرت انتخاب رانندگان محقق می شود

عدالت در حوزه حمل و نقل با تقویت قدرت انتخاب رانندگان محقق می شود
عبدالهاشم حسن نیا

راستین آنلاین:رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به منظور هم اندیشی و بررسی مشکلات انجمن های حمل و نقل کالا و مسافر استان فارس در جلسه ای با حضور اعضای کمیته حمل و نقل استان حضور یافت.

عبدالهاشم حسن نیا؛معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور  با اشاره به هدف والای سازمان برای رفع مشکلات و کمبودهای فعالین حوزه حمل و نقل کالا و مسافر گفت:نیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور حل مشکلات فعالین حوزه حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر به خصوص رانندگان زحمت کشی است که زمان زیادی را در شرایط سخت و دور از خانواده سپری می کند و عمدتا با مشکلاتی از قبیل تامین لوازم مورد نیاز از جمله لاستیک و همچنین عدالت در ارایه بار روبرو هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اعلام پرداخت هزینه ای بالغ بر ۹۰ میلیارد در سال گذشته جهت بیمه تکمیلی و خدمات پزشکی ارایه شده به رانندگان و خانواده آنان افزود:سازمان راهداری کشور تلاش کرده است تا در حوزه بیمه تکمیلی و پرداخت هزینه پزشکی رانندگان و خانواده آنان اقدامات موثری را انجام دهد. از طرفی در بخش تامین لاستیک  از افرادی که توانایی واردات و تامین لاستیک را دارند حمایت می کنیم.
حسن نیا همچنین با تاکید بر اهمیت حوزه حمل و نقل بار و مسافر در اقتصاد کشور و معیشت مردم ادامه داد:عدالت ارایه بار از طرف شرکت ها موضوعی است که مد نظر قرار دارد. باید تلاش کنیم برای فقر زدایی از جامعه رانندگان نقطه مقابل یعنی قدرت انتخاب را به آنها بدهیم .تلاش می کنیم سطح قدرت انتخاب رانندگان برای تعین بار بالا رفته و این مهم تحقق یابد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در پایان با اشاره به اهمیت استفاده از رکردهای اطلاعاتی در حوزه راهداری و حمل و نقل کشور برای برنامه ریزی صحیح در اقدامات و اثرات آن گفت:باید با مطالعات دقیق و بررسی اطلاعات به دست آمده پتانسیل و زمینه عدالت را بر بستر حمل ونقل کشور فراهم کنیم. در مسئله تن بر کیلومتر تاثیر مثبتی در قیمت های و رسیدن آن به سطح واقعی داشته است. با توجه به آمار به دست آمده ۶۹ درصد رشد در قیمت کرایه ها نسبت به تابستان سال گذشته با اجرای طرح تن بر کیلومتر اتفاق افتاده است که می توان به عنوان نقطه قوت این طرح برای نزدیک شدن کرایه ها به میزان واقعی خود اشاره کرد.
583 کلیک ها  جمعه, 27 ارديبهشت 1398 07:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا