رهاسازي زنبور براکون درمزارع گلرنگ مرودشت

رهاسازي زنبور براکون درمزارع گلرنگ مرودشت
تصویر مربوط به همین خبر است

راستین آنلاین:کارشناس مسئول حفظ نباتات شهرستان مرودشت از رهاسازی زنبور براکون علیه آفت هلیوتیس در اراضی گلرنگ برای  اولین بار در شهرستان مرودشت خبر داد.

 طاهره امیری با اشاره  به برنامه هایی که در سال جاری برای مبارزه بیولوژیک و غیر شیمیایی با این آفت در دستور کار واحد حفظ نباتات این شهرستان قرار دارد گفت :  برای اولین بار  تعداد ۸۰۰۰ زنبور براکون در سطح ۵/ ۱ هکتار علیه این آفت در مزرعه گلرنگ واقع در روستای زرگران توسط کارشناسان کلینیک گیاهپزشکی نهال  رها سازی شد.
  وی افزود:آفت هلیوتیس یکی از آفات مهم محصولات زراعی مانند گوجه فرنگی ، نخود، گلرنگ و... است، که در راستای مبارزه بیولوژیک با این آفت در سالهای گذشته در محصول گوجه فرنگی فعالیتهای بسیار خوبی با همکاری کلینیکهای گیاهپزشکی  صورت گرفت.
امیری اضافه کرد :به طوری که تعداد ۳ میلیون وسیصد وبیست  هزار زنبور براکون در مزارع گوجه فرنگی و چغندر قند این شهرستان رها سازی شد .
 وی با بیان این که یکی از رویکردهای وزارت جهاد کشاورزی کاهش مصرف سموم و افزایش سطح مبارزه بیولوژیک و غیر شیمیایی با آفات  نباتی، تحت عنوان طرح IPM (مدیریت تلفیقی آفات) است، بر استفاده از عوامل غیر شیمیایی و بیولوژیک علیه آفات  درمزارع تاکید کرد .
3173 کلیک ها  پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 07:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا