حریق در کمین مزارع و باغات شهرستان قیر و کارزین فارس

حریق در کمین مزارع و باغات شهرستان قیر و کارزین فارس
 

راستین آنلاین:سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: حریق در  کمین مزارع و باغات  این شهرستان است.

مهدی همتی افزود: با توجه به نزول رحمت الهی و بارش های مناسب سال جاری که سبب رویش های قابل توجه گیاهان خودرو شده و با خشک شدن آنها در آینده نزدیک خطرات احتمالی آتش سوزی در کمین مزارع و باغات است.

وی  با بیان  به اهمیت حفظ و صیانت از مزارع و باغات بیان کرداز خطرات حریق با اولویت آن دسته از مزارع و باغات مجاور جاده ها مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقدام به اطلاع رسانی و آموزش های لازم کرده است.

همتی در خصوص اتخاذ تدابیری در این مورد اضافه کرد شخم زدن علف های هرز حاشیه مزارع و درون باغات، پاک سازی و از بین بردن علف های هرز حاشیه و درون جاده بین مزارع، ایجاد جاده دسترسی در مزارع، تسریع در جمع آوری محصولات، کاهش تردد وسایل نقلیه موتوری غیر ضرور تا پایان برداشت کامل محصولات غله ای، استقرار دائم کشاورزان در مزرعه تا پایان برداشت محصول، در دسترس بودن ادوات لازم جهت اطفاء حریق احتمالی و در نهایت خودداری از آتش زدن بقایای گیاهی (کاه و کلش) می تواند از ایجاد حریق و خسارات آن جلوگیری کرد.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین  تصریح کرد در خصوص کاهش خطرات و جلوگیری از آسیب ها با نهاد های مرتبط و مسئولین ذیربط هماهنگی های لازم صورت گرفته  که از جمله آن ها  آغاز پاکسازی حاشیه جاده های روستایی از علف هرز توسط اداره راهداری شهرستان و شخم زدن علف های هرز حاشیه مزارع توسط کشاورزان است.

انتهای پیام /  101
1629 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 01:56
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا