• باهدف تنظیم بازار

برداشت گوجه فرنگی درفارس و دواستان مجاوربا زمان بندی انجام خواهد شد

برداشت گوجه فرنگی درفارس و دواستان مجاوربا زمان بندی انجام خواهد شد
احد بهجت حقیقی

 راستین آنلاین :رئيس سازمان تعاون روستايي فارس از تاخير در برداشت گوجه فرنگي در فارس و استان‌هاي بوشهر و هرمزگان با هدف تنظيم قيمت متعادل اين محصول تا پايان امسال خبر داد.

 احد بهجت حقيقي با اعلام اين خبر افرود: طي برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده با مجموعه تعاوني‌هاي استان‌هاي هرمزگان و بوشهر، مقرر شد تا با يك زمانبندي مناسب علاوه بر تاخیر در برداشت، از ورود یکباره حجم قابل توجهي از گوجه وارد بازار  جلوگیری شود.
وي دليل تاخير در برداشت اين محصول در سال جاري نسبت به سال قبل را جلوگيري از افت قيمت بدلیل زود عمل آمدن گوجه و همچنین  ارتقاي كيفيت اين محصول عنوان كرد و افزود: سال‌هاي گذشته به واسطه گرمای هوا و خشکسالی‌های مکرر شاهد ضرر توليد كننده به واسطه زودرسی و تعجیل بازاررسانی و در نتیجه زیان تولید کنندگان بوديم.
رئيس سازمان تعاون روستايي فارس با بيان اينكه بواسطه دمای مناسب و خنکی هوا در این مناطق تولیدی، پيش‌بيني مي‌شود كه امسال محصول گوجه فرنگي در زمان خود وارد بازار شود، گفت: هم‌اينك قيمت گوجه درجه يك در مزرعه در استان بوشهر بين ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و در فارس و هرمزگان ۳۵۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان به فروش مي‌رسد.
به گفته بهجت‌حقيقي، گوجه فرنگي درجه ٢ در مرزعه نيز بين ۱۶۰۰ تا ٢٠٠٠ هزار تومان و گوجه مورد نياز صنعت و  كارخانجات نيز با قيمت ١٥٠٠ تا ١٦٠٠ جهت فروش محاسبه می‌شود.
1373 کلیک ها  چهارشنبه, 14 آذر 1397 00:43
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا