بودجه نهاد‌هاي خاص برای سال آينده حذف شد

بودجه نهاد‌هاي خاص برای سال آينده حذف شد
علی اصغریوسف نژاد

راستین آنلاین:سخنگوي کميسيون تلفيق لايحه بودجه سال 97 در تشريح نشست امروز اين کميسيون، از حذف بودجه نهاد‌هاي خاص در سال آينده خبر داد.

علي اصغر يوسف نژاد با اشاره به حذف جدول 17 از بودجه سال 97 گفت: در سال‌هاي گذشته دولت مواردي را به عنوان کمک به نهادهاي خاص و موسسات غيردولتي آموزشي و فرهنگي ذيل عنوان جدول شماره 17 اختصاص مي‌داد که در مجلس شوراي اسلامي تصويب مي‌شد.

سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه سال 97 مجلس شوراي اسلامي افزود: در بودجه سال 97 دولت جدولي را که بر اساس آن به نهادهاي خاص و موسسات غيردولتي کمک مي‌کرد حذف کرد اما بودجه آنها را در زيرفصل‌هاي برخي وزارتخانه‌ها قرار داد که پيش از اين حدود 200 ميليارد تومان براي کمک به اين نهادها در بودجه هاي ساليانه در نظر گرفته مي شد.

وي ادامه داد: کميسيون تلفيق براساس بررسي هاي صورت گرفته تشخيص داد که کمک به نهادهاي خاص و موسسات غيردولتي فرهنگي و آموزشي در شرايط کنوني که حاکم بر بودجه است به صلاح نيست لذا با پيشنهاد نمايندگان و تصويب کميسيون تلفيق اين بودجه حذف شد.

سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه سال 97 مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اين بودجه براي سود وام مسکن رزمندگان و معلولان به صورت يارانه اختصاص يافت به گونه اي که 80 درصد به عنوان يارانه سود مسکن به رزمندگان و 20 درصد به عنوان يارانه سود مسکن معلولان اختصاص يافت؛بنابراين در شرايط فعلي با توجه به مصوبه کميسيون تلفيق چيزي به عنوان کمک به نهادهاي خاص و موسسات غيردولتي آموزشي و فرهنگي وجود ندارد و بودجه عمراني آنها در جاي خود باقي است.

490 کلیک ها  سه شنبه, 26 دی 1396 12:07
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا