اخذ مجوز TCO از اروپا توسط هواپیمایی "هما"

اخذ مجوز TCO از اروپا توسط هواپیمایی "هما"
هواپیمایی هما
  • هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، مجوز (Third Countries Operators (TCO را از آژانس ایمنی هوانوردی اروپا اخذ کرد.

راستین آنلاین-آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) از صدور مجوز TCO برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" خبر داد. این مجوز پس از بازرسی و ارزیابی های انجام گرفته توسط نمایندگان  آژانس ایمنی هوانوردی اروپا  به ایران در اردیبهشت ماه سال جاری از هواپیمایی "هما صادر شده است.

 برای دریافت این مجوز ،عملکرد "هما" در حوزه ارتقای سطح ایمنی، بر اساس برخی از انکس های ایکائو مورد ارزیابی قرارگرفت . کارشناسان در  مدت 2 روز قسمت های مهندسی وتعمیرات ،عملیات وایمنی وتضمین کیفیت "هما"را  براساس استانداردهای ایکائودر بخش های قوانین ومقررات ،عملیات هواپیماها،قابلیت پروازی هواپیماها،حمل ونقل کالاهای خطرناک ومدیریت ایمنی مورد ارزیابی قرار دادند

گفتنی است هواپیمایی "هما" نیم  قرن با رعایت استاندارهای کشورهای اروپایی در حوزه هوانوردی به مسیرهای اروپایی پرواز داشته است . اما بنا بر تصمیمات جدید اتحادیه اروپا، شرکت های هواپیمایی که به این قاره پرواز دارند می بایست مجوز TCO یا Third Countries Operators را برای ادامه پروازهایشان به اروپا اخذ کنند و هم اکنون هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز این مجوز را اخذ کرده است.

اخذ این مجوز حاکی از رعایت کامل استاندارهای اروپا در حوزه هوانوردی توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" است.

415 کلیک ها  چهارشنبه, 28 مهر 1395 22:11
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا