معاون اقتصادی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:

معاون اقتصادی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:
حجت الله میرزایی
  • معاون اقتصادی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که در گذشته تجربه های سختی در فساد داشته و یک سقوط آزاد در فساد اقتصادی را از سر گذرانده است .
کشور تجربه سقوط آزاد فساد اقتصادی را از سر گذرانده

حجت الله میرزایی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 17 شهریور در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر ملی و استانی و رونمایی از سند راهبردی فرهنگ کار و تعاون با بیان اینکه تعاون راه سوم در اقتصاد است، گفت: در این شیوه اقتصادی هر انسان یک رای مجسوب می شود .

وی همچنین سابقه تعاونی ها را دردنیا مربوط به 160 سال پیش دانست و افزود: تعاونی ابداع جمهوری اسلامی نیست و در حال حاضر در دنیا یک میلیارد نفر و در ایران بالغ بر یک میلیون نفر در این بخش مشغول به فعالیت هستند .

میرزایی اعتماد را در بخش تعاون مهمترین سرمایه دانست و گفت: تعاونی ها نهادهایی هستند که نسبت به برخی رخدادهای اجتماعی و عارضه هایی که در جامعه ممکن است وجود داشته باشد مانند میزان سلامت اداری، فضای کسب و کار و فساد اقتصادی حساسند و واکنش نشان می دهند .

معاون اقتصادی وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که تجربه های سختی در فساد داشته و یک سقوط آزاد در فساد اقتصادی را از سر گذرانده و این در حالی بوده که طی 8 سال 820 میلیارد دلار در آمد نفتی داشته است .

میرزایی با عنوان کردن این بحث که در دوران پیش از دولت تدبیر و امید ما فرار سرمایه را به شکل گسترده ای داشته ایم، افزود: در آن برهه میزان فرار سرمایه در ایران 125 برابر شد و نرخ فلاکت در کشور به بیشاز 50 رسید که در دنیا جزء 5 کشور فلاکت زده محسوب شدیم .

معاون اقتصادی وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در چنین وضعیتی کشور را تحویل گرفت ولی با این وضعیت در حال حاضر موفق به ایجاد فضای اعتماد بین المللی شده به گونه ای که 4 و نیم میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی داشته ایم، تورم تک رقمی شده و نرخ بالای بیکاری پایین آمده و روند تعطیلی بنگاه های اقتصادی کند شده است .

   

433 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 14:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا