مهم ترین هدف هواپیمایی ترکیش ایر، رسیدن به 10 پرواز در هفته از شیراز به تمام نقاط جهان است

مهم ترین هدف هواپیمایی ترکیش ایر، رسیدن به 10 پرواز در هفته از شیراز به تمام نقاط جهان است
عثمان کریم آواناش
  • مدیر هواپیمایی ترکیه در شیراز هم در این برنامه با اشاره به اینکه روزانه ۹ پرواز از ترکیه به شیراز انجام می شود، بیان کرد: ازسال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون ازطریق پروازهای ترکیه، شیراز به طور هفتگی با چهار پرواز به تمامی دنیا متصل شده است.

عثمان کریم آواناش افزود: هم اکنون با پرواز ایرباس ۳۲۱ درحال خدمات رسانی هستیم و دراین راستا  مهم ترین هدف این شرکت رسیدن به ۱۰ پرواز درهفته است.

وی افزود: در۴۴ سال گذشته هواپیمایی ترکیه پرواز خود را به ایران آغاز کرده و هم اکنون برای ۷ شهر هفته ای ۶۴ پرواز به معنای این است که روزانه ۹ پرواز به شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز واصفهان انجام می شود.

مدیر هواپیمایی ترکیه در شیراز، عنوان کرد: هفته ای ۴ پرواز به اهواز و کرمانشاه ازسوی این شرکت درحال اجرا است که با احتساب این تعداد براساس آمار سال گذشته میلادی این خطوط هوایی بیشترین عرضه کننده پرواز را به عنوان یک ایرلان خارجی به ایران داشته است.

وی اضافه کرد: سال گذشته 7 میلیون مسافر ایرانی از ترکیه دیدن کردند و بعد از حادثه ناگوار تروریستی که در کشور ترکیه روی داد هم اکنون این کشور در شرایط عادی به سر می برد و گردشگران خارجی بدون هیچ گونه مشکلی در این کشور حضور دارند. در پایان برنامه عثمان کریم آواناش در جمع خبرنگاران حضور یافت و ضمن تجلیل و تشکر از آنان عکس یادگاری دسته جمعی با خبرنگاران گرفت.

فرودگاه شیراز دومین فرودگاه پروازی کشور می شود

مدیر کل فرودگاه های استان فارس از اختصاص اعتبار برای توسعه زیرساخت های فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز خبر داد و گفت: فرودگاه شیراز دومین فرودگاه پروازی کشور می شود.

رضا بدیعی فرد در آیین سالگرد تاسیس هواپیمایی ترکیه با بیان این که فرودگاه بین المللی شیراز پس از فرودگاه امام(ره) به دومین فرودگاه پروازی کشور تبدیل می شود،  اعلام کرد: فرودگاه شهید دستغیب شیراز به زودی  دارای ترمینال خارجی با ظرفیت جابجایی ۲ میلیون مسافر می شود.

وی افزود: ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز در زمینی به مساحت ۲۳ هزارمترمربع و هزینه ای افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان با ۳۰ درصد که درطی هشت ماه پارسال تاکنون ۴۰ میلیارد تومان هزینه عملیاتی این طرح بوده  است.

بدیعی فرد توسعه پارکینگ هواپیما فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز را درزمینی به مساحت ۸۰ هزار مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد درحال ساخت عنوان کرد و ادامه داد: با اجرایی شدن این پروژه در آینده ای نه چندان دور شاهد ورود هواپیماهایی پهن پیکر دراین فرودگاه  خواهیم بود.

 

321 کلیک ها  دوشنبه, 25 مرداد 1395 13:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا