رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛

رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛
ولی الله سیف
  • رییس کل بانک مرکزی پس از دیدار با بانکداران آلمانی گفت: به تدریج با آشنا شدن بانکهای آلمانی با شرایط و نوع همکاری با بانک های ایرانی دیدگاهها تغییر کرده است و اکنون شاهد علاقه مندی و تمایل آنها به همکاری با بانکهای ایرانی هستیم.
تمایل بانک های آلمانی به همکاری با ایران

ولی الله سیف در سفر دو روزه اش به فرانکفورت گفت: اکنون شاهد علاقه مندی و تمایل بانکداران آلمانی به همکاری با بانکهای ایرانی هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: به تدریج با آشنا شدن بانکهای آلمانی با شرایط و نوع همکاری با بانک های ایرانی دیدگاهها تغییر کرده است و اکنون شاهد علاقه مندی و تمایل آنها به همکاری با بانکهای ایرانی هستیم.

وی با اشاره به جلسه با بانکداران آلمانی تصریح کرد: نوع سوالات و مطالبی که در این جلسات مطرح شد نشان می دهد تحولات جدی در حال رخ دادن است. واقعیت این است که نگاه ما برای همکاری با بانکهای اروپایی و آلمانی، همکاری هایی است که به نفع دو طرف باشد.

رییس کل بانک مرکزی کشورمان با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد بسترهای مناسب برای از سرگیری همکاری های بانکی با آلمان هستیم به دیدارش با همتای آلمانی خود اشاره کرد و گفت: در این دیدار بحث های خوبی مطرح شد و طرف مقابل برای گسترش همکاری نظام بانکی آلمان با بانکهای ایرانی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقه مندی کرد.

به گفته سیف، ینس وایدمان اعلام کرده است بانک مرکزی آلمان آمادگی دارد به زودی در زمینه های تخصصی و آموزشی و همچنین روزامد و استاندارد سازی نظام بانکی همکاری با ایران را آغاز کند.

سرویس اقتصادی راستین آنلاین

268 کلیک ها  یکشنبه, 27 تیر 1395 19:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا