مدير مسكن اداره كل مسكن و شهرسازي فارس:

مدير مسكن اداره كل مسكن و شهرسازي فارس:
مسكن مهر
  • مدير مسكن اداره كل مسكن و شهرسازي فارس دليل خالي از سكنه بودن حدود 10 تا 15 درصد مسکن مهر در استان فارس را ناتواني مالكان در تجهيز اين واحدها عنوان و اضافه كرد: واحدهاي مسكن مهر بدون تجهيزات داخلي به متقاضيان تحويل مي‌شود.
ناتواني مالكين در تجهيز واحدها علت خالي ماندن مسكن مهراست

محمدحسين حميدي‌زاده شنبه 26 تير در جمع خبرنگاران گفت: از كل 100 هزار واحد مسكن مهر احداث شده، 40 هزار واحد در سه سال دولت تدبير و اميد انجام شده است.

او با اشاره به باقيماندن 12 هزار واحد مسكن مهر در فارس و با تاكيد براينكه تمام اين واحدها تا پايان سال تكميل و آماده بهره‌برداري مي‌شود، گفت: 5 هزار و 371 واحد از اين تعداد در قالب شهرك مهر امام رضا(ع)، شهر جديد صدرا و ساير نقاط فارس به‌زودي آماده بهره‌برداري خواهد شد.

حميدي‌زاده در عين‌حال گفت: تعداد معدودی از پروژه‌های مسکن مهر که عمدتا مربوط به تعاونی‌ها است مشكلاتي دارد كه براي رفع آن تلاش مي‌شود.

وی، میانگین تسهیلات پرداختی مسکن مهر در استان فارس را حدود 25 هزار میلیارد ریال اعلام و اضافه كرد: كمي بيش از اين رقم هم توسط بخش خصوصي هزينه شده است.

حمیدی‌زاده با بيان اينكه به‌طور ميانگين به هر متقاضي مسكن مهر 22 ميليون تومان تسهيلات پرداخت شده است، گفت: دولت در پرداخت تسهيلات به مسكن مهر، به تعهدات خود عمل كرده است.

اين مقام مسئول عمده‌ترين مشكل در بهره‌برداري از واحدهاي احداث شده در شهرك مهر امام‌رضا (ع) را مباحث زيرساختي نظير فاضلاب عنوان و اضافه كرد: شبكه‌هاي آب، گاز و برق ايجاد و وصل شده و تنها دغدغه موجود فاضلاب است.

او از آغاز عمليات احداث درمانگاه شهرك مهر امام‌رضا(ع) خبر دادو گفت: يكي از كمبودهاي مهم اين شهرك در خدمات روبنايي، مدرسه بود و راه و شهرسازي متناسب با تعهد خود 5 باب مدرسه را تا مرحله اسكلت و سقف، احداث كرده و به آموزش و پرورش تحويل داده است.

حميدي‌زاده ادامه داد: با توجه به مشكلات اعتباري آموزش و پرورش، اداره كل راه و شهرسازي فارس خارج از تعهدات، قبول كرد كه سه باب مدرسه را با اولويت مقطع ابتدايي تكميل كرده و تحويل دهد. اميدواريم تا آغاز سال جديد تحصيلي اين واحدها آماده شود.

وي با اشاره به اینکه حدود 10 تا 15 درصد مسکن مهر در استان فارس خالي از سكنه است، يكي از دلايل اين موضوع را ناتواني مالكان در تجهيز اين واحدها عنوان و اضافه كرد: واحدهاي مسكن مهر بدون تجهيزات داخلي به متقاضيان تحويل مي‌شود. البته بعضي مالكان ممكن است جايي براي سكونت داشته باشند و واحدهاي واگذار شده به اين دليل خالي باشد.

حميدي‌زاده، نبود متقاضي براي واگذاري را يكي ديگر از دلايل خالي از سكنه بودن بعضي واحدها در نقاطي از فارس اعلام و خاطرنشان كرد: در بعضي مناطق تعداد پيش‌بيني شده بيش از ميزان تقاضا بوده است.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی فارس، بیشترین تقاضا برای دریافت مسکن مهر را مربوط به شهر صدرا اعلام و اضافه كرد: تعداد متقاضيان در اين شهر از تعداد واحدهاي موجود بيشتر بوده و هنوز 8 هزار و 500 متقاضي موفق به دريافت واحد مسكوني نشده‌اند. اجرايي شدن طرح مسکن اجتماعی، مي‌تواند راهكاري براي پاسخگويي به اين حجم تقاضا باشد.

حمیدی‌زاده، يادآور شد كه عمليات اجرايي احداث تصفيه‌خانه صدرا آغاز و مطالعات براي احداث تصفيه‌خانه دوم فاضلاب اين شهر نيز انجام شده است كه با رفع مشكل تامين زمين عمليات احداث اين واحد نيز شروع مي‌شود.

مدير مسكن و ساختمان راه و شهرسازي فارس با استناد به آمارها، تعداد خانوارهاي نيازمند مسكن در اين استان را 20 تا 30 هزار خانوار اعلام و در عين‌حال تاكيد كرد كه اگر سرانه تعداد مسكن را در فارس محاسبه كنيم، اين نياز احساس نمي‌شود اما در واقعيت خانوارهايي هنوز نيازمند واحد مسكوني مناسب هستند.

حميدي‌زاده با تصريح اينكه امروز به تعداد متقاضیان مسکن در استان فارس، واحدهاي مسکن خالی از سکنه وجود دارد، يكي از برنامه‌هاي دولت را تلاش براي خروج بخش مسكن از ركود بيان و افزايش سقف تسهيلات و تسهيل در روند پرداخت وام خريد و ساخت مسكن را از اقدامات اجرايي شده اعلام كرد.

سرويس اقصدي راستين آنلاين

541 کلیک ها  شنبه, 26 تیر 1395 06:43
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا