قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:
بوئینگ
  • قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا دو روز آینده خبرهای خوبی از قرارداد خرید هواپیما از بویینگ اعلام می شود، گفت: قرارداد با بویینگ گران ترین تجارت بین ایران و آمریکا خواهد بود.
طی دو روز آینده خبرهای خوبی از نتیجه مذاکرات ایران و بویینگ اعلام می‌شود

سرویس اقتصادی راستین آنلاین:اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه مذاکرات جدی با شرکت بویینگ در حال انجام است و هنوز در شرایطی نیستیم که بتوانیم جزییات این مذاکرات را رسانه‌ای و اعلام کنیم، اظهار داشت:طی دو روز آینده خبرهای خوبی از نتیجه مذاکرات ایران و بویینگ اعلام می‌شود.

وی افزود: اگر قرارداد بین ایران و بویینگ امضا شود این قرارداد گران‌ترین و بزرگ‌ترین قرارداد بعد از قراردادهای نظامی دوره قبل از انقلاب خواهد بود.

فخریه کاشان در پاسخ به این سوال که  آیا تعلل در امضای قرارداد ایرباس به این دلیل است که بویینگ نمی خواهد بازار ایران را از دست بدهد و به همین دلیل است که اوفک اجازه امضای قرارداد را نمی‌دهد، گفت: دنیای تجارت بازی‌های خاص خود را دارد اما تصور نمی کنم ممانعت در اجرای قرارداد ایرباس عمدی باشد و اگر هم باشد برای ما این موضوع علنی و شفاف نشده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نسبت به امضای قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس به مبلغ 10.5 میلیارد دلار خوش بین هستیم و بررسی این قرارداد جریان دارد و مطمئن هستیم که قرارداد ایرباس نهایی می شود و مجوز اوفک هم به زودی صادر می شود. 

وی درباره نحوه پرداخت مبلغ خرید هواپیما از بویینگ ، تاکید کرد: هزینه این معامله هم از طریق فاینانس پرداخت می شود و البته   فایناس مبلغ قراردادهای خرید هواپیما به این معنا نیست که دولت باید این فاینانس را تضمین کند و تاکید می‌کنم در هیچ یک از قراردادها چه قرارداد با بویینگ و چه قرارداد با ایرباس، دولت تضمینی نخواهد داد.  

476 کلیک ها  جمعه, 28 خرداد 1395 06:34
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا