ایران ایر 100 فروندبوئینگ می خرد

ایران ایر 100 فروندبوئینگ می خرد
فرهادپرورش
  • مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با رویترز با بیان اینکه موانعی بر سر خرید هواپیما از شرکت های بوئینگ و ایرباس وجود دارد، تصریح کرد: برای اجرای تعهدات برجام، رفع این موانع الزامی است.

به گزارش راستین آنلاین،خبرگزاری رویترز افزود: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر)، در حال گفت وگو با شرکت هواپیما سازی آمریکایی بوئینگ برای خرید احتمالی تاریخی 100 فروند هواپیمای مسافری است.

فرهادپرورش گفته است مذاکره با بوئینگ جریان دارد و پیش از گفت وگو درباره تعداد و نوع هواپیماها باید تفاهمی میان دو طرف ایجاد شود.

پیشتر گزارش شده بود که مدیران بوئینگ برای مذاکره با مقامات ایرانی در سفری کم سابقه، به این کشور رفته اند.

این پایگاه خبری یادآور شد: فروردین ماه، خبرگزاری های ایران به نقل از دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نوشتند 'نمایندگان بوئینگ در خصوص فروش انواع هواپیماهای 737 ، 787 و 777 که برای مسیرهای متوسط و بلند استفاده می‌شود، پیشنهادهای خود را به شرکت های ایرانی ارائه دادند.'

رویترز به نقل از منابع هواپیمایی می گوید:که احتمال دارد ایران و بوئینگ برای خرید 100 هواپیما به زودی به توافق برسند.

پرورش می گوید ناوگان هوایی مسافری ایران دست کم به 300 فروند جت مسافربری نو نیاز دارد که ایران برای خرید 118 فروند هواپیمای نو، با ایرباس توافق کرده است.
ایران همچنین از شرکت بوئینگ می خواهد در تعمیر ناوگان هوایی فرسوده این کشور وارد عمل شود.

شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ قبلا گفته بود مجوز گفت وگو با ایران را به منظور فروش هواپیماهای مسافری دریافت کرده است.

907 کلیک ها  سه شنبه, 18 خرداد 1395 03:55
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا