به همت هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، کارخانه قند مینو فسا رسما افتتاح شد

به همت هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، کارخانه قند مینو فسا رسما افتتاح شد
   
به همت هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، کارخانه قند مینو فسا رسما افتتاح شد |||| ||||

در آیینی با حضور حجت الاسلام و المسلین  محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و رییس هیآت حل اختلاف سران سه قوه ،فرج الله فصیحی رامندی رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی آزادگان،عباسیان اردکانی مدیر عامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان، برخی از مدیران و مسوولان این هلدینگ و مدیران شهرستان، کارخانه قند مینو فسا پس از پایان تعمیرات و بازسازی رسما افتتاح شد.


به گزارش راستین آنلاین،بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است کارخانه قند مینو فسا به زودی شکر را در اوزان مختلف و بسته بندی های متنوع وارد بازار مصرف کند.
همچنین در حاشیه افتتاح رسمی کارخانه قند مینو فسا حجت الاسلام و المسلین  محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و هئیت همراه از  مجموعه باغ ۲۱۳ هکتاری صغاد که از مجموعه املاک این کارخانه محسوب می شود  بازدید و با کاشت دو اصله نخل  نخلستان  ۲۰ هکتاری با هدف تهیه و تامین نیاز غذایی شرکت مینو، رسما کاشته  شد و پیش بینی می شود تا سال 1403 این‌نخلستان به ۸۰  هکتار  افرایش پیدا کند.
هدف مدیران هلدینگ آزادگان از کار اقتصادی، حفظ منافع ملی است
در آئین افتتاح کارخانه قند مینو فسا حجت الاسلام  ابوترابی فرددر سخنانی اظهار داشت: حرکت برای خرید کارخانه قند فسا و توسعه آن توسط هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان بسیار امیدوار کننده بود و باید اعتراف کرد که اقدام برای خرید کارخانه قبل از آنکه یک اقدام اقتصادی باشد، به سبب برکات بسیاری که برای منطقه دارد، یک اقدام فرهنگی است.
او افزود: تصمیمات مدیران هلدینگ در راستای منافع ملی است و نگاه بخشی و صرف اقتصادی به مسائل ندارند.
ابوترابی فرد تصریح کرد: یکی از دلایل موفقیت هلدینگ آزادگان همین نگاه ملی است که بتوانند خدمتی به مردم کنند و این نهاد متعلق به افراد خاصی نیست چراکه سهامداران این شرکت از آزادگان عزیز هستند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای خرید کارخانه قند فسا خاطرنشان کرد: در ابتدا پرداخت بدهی های کارخانه در دستور کار قرار گرفت و این کار بزرگ سامان یافت و در قدم دوم احیای کارخانه پس از دو سال بود که 60میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
ابوترابی فرد افزود: در قدم سوم نوسازی در دستور کار است و ما در شرکت مینو که زیر مجموعه هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان است، با مدرن ترین ماشین آلات به تولید می پردازیم و قدم های بلندی در این راستا برداشته خواهد شد.
او ادامه داد: قدم بعدی توسعه و جذب سرمایه گذار و نیروهای کارآمد است چراکه جهش تولید با این نگاه امکان پذیر است تا منویات رهبری را در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی به سرانجام برسانیم.
ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: در این راستا و در بخش کشاورزی نیز 20هکتار کشت نخل در دستور کار است.
او ادامه داد: ما با تولید شکر و مدیریت قیمت شکر در تلاشیم به ثبات قیمت به نفع ملت ایران کار کنیم و آزادگان عزیز به این مقوله توجه جدی دارند.
ابوترابی فرد افزود: توجه به مباحث زیست محیطی و تصفیه فاضلاب نیز برای ما بسیار مهم است تا بتوان در بخش کشاورزی نیز از آن استفاده کنیم.
او همچنین گفت: فناوری به کار رفته در کارخانه بسیار با ارزش است که امیدواریم به نحو شایسته ای توسعه یابد.
ابوترابی فردخاطرنشان کرد: در استان فارس  کارخانه قند خرما را نیز با مدرن ترین دستگاهها دنبال کردیم و امیدواریم آزادگان عزیز در ادامه نیز قدم های بزرگی برای استان بردارند.
امام جمعه موقت تهران در پایان نیز گفت: آزادگان امروز همچون دوران دفاع مقدس که مایه عزت و شرف کشور بودند، امروز نیز در عرصه تولید و خلق ثروت برای ملت بزرگ ایران می درخشند.
توسعه درونی و برونی شرکت ها با مدرن ترین تجهیزات را دنبال می کنیم
رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی آزادگان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به منظور حمایت اقتصادی و مالی از آزادگان عزیز بنا شد و امروز در جهت حفظ منافع ملی و توانمند کردن اقتصاد کشور فعالیت می کند.
فرج الله فصیحی رامندی افزود: ما امروز در حوزه های مختلف غذایی، شیرینی و شکلات فعالیت کرده و توسعه درونی و برونی شرکت به عنوان یک هدف مد نظر قرار گرفته است که ایجاد خط های جدید و تقویت و نوسازی خط های قدیمی در این راستا مد نظر است.
فصیحی رامندی ادامه داد: خرید کارخانجات مرتبط با صنایع غذایی همچون کارخانه قند فسا نیز  برای تامین رنجیره تولید بود و از طرف دیگر خرید کارخانه برای مردم فسا نیز مهم بود چراکه پس از سالها تعطیلی با ظرفیت بالا مشغول به فعالیت شد.
او خاطرنشان کرد: امروز شاهد اشتغال حدود 250 نفر در این کارخانه هستیم و این اشتغالزایی ما را امیدوار می کند که با تلاش بیشتری به توسعه کارخانه بپردازیم.
فصیحی رامندی ادامه داد: با کارخانه قند مینو فسا، نیاز ما نیز به شکر فراهم می شود و زنجیره تولیدمان را تکمیل می کنیم.
او همچنین گفت: هلدینگ اقتصادی و خودکفایی  آزادگان در عرصه های مختلف صنایع غذایی ورود کرده و قریب به 8هزار نفر به صورت مستقیم در استان های مختلف مشغول به کار هستند.
رئیس هیآت مدیره هلدینگ اقتصادی وخود کفایی آزادگان همچنین گفت: شرکت هلدینگ اقتصادی آزادگان 3سال است جز 100شرکت بزرگ و برتر اقتصادی ایران به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی است و برند مینو نیز در سازمان توسعه تجارت کشور جزو برندهای ملی ثبت شده است.
فصیحی رامندی در مورد علت افتتاح کارخانه قند مینو فسا پس از چند ماه تاخیر نیز گفت: شکر دو فصل کاری دارد یکی استحصال شکر از چغندر و دیگری تصفیه شکر که در فصل کشت چغندر کارخانه طبیعتاً تعطیل است چراکه قراردادها با کشاورزان باید بسته شده تا موقع برداشت از چغندر استفاده کنیم اما ما بازهم بیکار ننشستیم و در 8ماه گذشته 5هزار تن شکر تصفیه کردیم لذا علت این تاخیر همین بود.

IMG 20210528 WA0022
هدف ما ویلاسازی و برج سازی نیست بلکه کارخانه می خریم تا تولید را توسعه دهیم
نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ خودکفایی آزادگان نیز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شرکت هلدینگ خودکفایی آزادگان متعلق به آزادگان سراسر کشور بوده و در  بورس است و زیر نظر هیچ نهاد خاصی نیست.
حمیدرضا رضایی افزود: این شرکت دارای چندین شرکت زیرمجموعه در تمام حوزه ها همچون شرکت پارس گستر، مینو، رهاورد سازندگی آزادگان و... هست و از سال 1396مجموعه به سمت تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد رفت تا مواد مورد نیاز برای تولید محصولات خود را نیز تامین کند که خریداری کارخانه قند فسا نیز برای استفاده از قند و شکر آن به همین منظور بوده است.
رضایی خاطرنشان کرد: زمانی که کارخانه قند فسا خریداری شد تقریبا تعطیل بود و امروز به فضل خدا کاملا فعال شده است.
او در مورد فعالیت های دیگر هلدینگ متبوع در کشور نیز گفت: خرید شرکت پرتو دانه خزر در بهشهر، کارخانه آب معدنی بیشه نیز در لرستان و سایر کارخانه های مشابه نیز در این راستا انجام شده است تا دوباره این مجموعه ها را فعال کرده و به عرصه تولید برگردانیم.
رضایی تصریح کرد: شرکت های زیرمجموعه مینو دارای شرکت های متعددی است که آنها نیز فعال شده است ضمن اینکه توسعه بخش فروش آنلاین نیز دنبال شده است.
نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ خودکفایی آزادگان همچنین گفت: تبدیل و جایگزینی خط های بیسکویت و شکلات در شرایط تحریمی را نیز دنبال کردیم چراکه نگاه ما به بیرون نبوده است و کارخانه کارتن سازی مینو را نیز در حال ساخت هستیم.
او ادامه داد: کیفیت در شرکت ما حرف اول و آخر را می زند و سهامداران ما ایثارگران و آزادگان هستند و بیشتر دوست داریم خدمت گذاری شود چراکه نگاه ما منفعت طلبانه نیست.
رضایی افزود: امروز بالای 7هزار نفر در کارخانجات ما مشغول هستند و یک ریال فرار مالیاتی نداریم چراکه شفافیت کامل برقرار است.
او خاطرنشان کرد: هدف ما ویلاسازی و برج سازی نیست بلکه کارخانه می خریم تا تولید را توسعه دهیم  و همه قراردادهای ما شفاف است و در بورس هستیم.
 افزایش ظرفیت چغندر از 800تن به 1000تن در روز
مدیر عامل کارخانه قند مینو فسا نیز در سخنانی با اشاره به سابقه 70ساله کارخانه قند فسا از سال 1330 اظهار داشت: از سال 1399 این کارخانه پس از  وو سال تعطیلی، توسط هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان خریداری شد.
عباسیان اردکانی با اشاره به اقدامات انجام شده در طول ماههای اخیر گفت: برنامه آتی ما این است که حداقل 11ماه کارخانه فعال باشد و یک ماه نیز برای سرویس دستگاهها اختصاص یابد.
عباسیان اردکانی افزود: یکی دیگر از برنامه های ما افزایش ظرفیت چغندر از 800تن به 1000تن در روز است.
او بیان کرد: برنامه دیگر ما افزایش تولید شکر خام از 250تن به 400تن در روز  خواهد بود و چغندر قند را نیز از استان فارس تامین کنیم.
عباسیان اردکانی میزان اشتغالزایی کارخانه قند مینو فسا را 250نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و گفت: برنامه سال 1400کارخانه نیز تدوین شده است به طوری که تا پایان خردادماه چغندرها مصرف و از شهریور شکر خام تولید می شود و در پاییز نیز چغندر بهاره استفاده خواهد شد.
فرماندار فسا نیز در این آیین با تقدیر از مجموعه هلدینگ آزادگان، گفت: برای کمک به این کارخانه تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.
فیروزی تاکید کرد: امروز اشتغالزایی کارخانه برای شهرستان بسیار مهم است و با نوسازی دستگاهها و افزایش تولید، این اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام خورشیدی رییس دادگستری فسا نیز در سخنانی گفت: 80میلیارد تومان بدهی کارخانه قند به کارگران توسط دادگستری پیگیری و پرداخت شد که کار بسیار بزرگی بود.
او افزود: امروز امکان توسعه کارخانه وجود دارد چراکه چندین کارگاه و شرکت تولیدی هست که می توان از آن در این راستا استفاده کرد.
خورشیدی تصریح کرد: بدهی کارخانه حدود 155میلیارد تومان بوده که از سوی شرکت مینو 105میلیارد تومان آن پرداخت شده و انتظار داریم بقیه مبلغ بدهی نیز پرداخت شود.
بازدید از نقاط مختلف کارخانه قند فسا توسط حجت الاسلام ابوترابی فرد و هیات همراه از دیگر بخش های این آئین افتتاحیه بود.

انتهای پیام /  101
109 کلیک ها  جمعه, 07 خرداد 1400 09:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا