رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد؛

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد؛
حبيب شريف
  • رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: شيراز در روزهاي يازدهم و دوازدهم خردادماه امسال، ميزبان دومین نشست ملی کارآفرینی خواهد بود.
دومین نشست ملی کارآفرینی در شيراز برگزار مي شود

به گزارش راستين آنلاين از شيراز، دكتر حبيب شريف، سه‌شنبه 4 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: برنامه اصلی این رویداد را تبادل نظر و ایجاد شبکه بین فعالان و سازندگان و شکل دهندگان اکوسیستم نوارزش آفرینی در ایران برشمرد كه از طریق برگزاری جلسات هم‌اندیشی و ملاقات‌های تجاری و عمومی پیگیری می‌شود.

وي نشست شیراز را یک رویداد شبکه ساز در اکوسیستم کارآفرینی غرب آسیا عنوان كرد، كه با هدف توسعه همکاری‌ها و ایجاد مرکز منطقه‌ای در حوزه کسب و کارهای نوپا و نوارزش آفرین، فعالیت خود را از سال گذشته با همکاری سازمان‌های خصوصی و دولتی آغاز کرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس به اهداف این نشست اشاره و تاكيد کرد: نوارزش آفرینی (کارآفرینی) مقوله‌ای است چند بعدی که عوامل متعددی باید به خوبی و درستی در کنار یکدیگر کار کنند تا بتوان نتیجه مناسب را حاصل کرد.

وی تصریح کرد: امسال و در کنار این تبادل نظر جایزه ملی توسعه اکوسیستم هم به بهترین فعالیت‌ها و تلاش‌ها در راه توسعه اکوسیستم بومی ایران و منطقه به برندگاني که طی فرایندي علمی، داوري شده‌اند، اعطا خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس تصریح کرد: نشست شیراز به صورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ نهاد دولتی یا جریان سیاسی ساختار بندی شده است.

وی همچنین به ساختار محتوایی و برپایی پنل‌ها در این نشست اشاره و عنوان کرد: نشست شیراز شامل 6 پنل اصلی است که در هر کدام از این بخش‌ها صاحبنظران و خبرگان دو بخش وضعیت اکوسیستم را بررسي و روندهای پیش رو ترسیم مي‌كنند.

رئیس بنیاد ملی نخیگان فارس يادآور شد كه اين 6 پنل شامل؛ بانک ، سرمایه گذاری و صندوق‌های خطر پذیر،‌ استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط، فرهنگ و رسانه،‌ نقش دانشگاه‌ها، صنايع و كارآفرينان، بررسي وضعيت زيرساخت‌ها و پنل نوآوري و فناوري، است.

محسن مولایی دبير اجرايي اين نشست نيز با تصریح اینکه دانشگاه‌هاي كشور عمدتا دانشگاه‌هاي نسل دوم محسوب مي‌شوند كه تنها به آموزش و پ‍وهش مي پردازند، گفت: با فرهنگ سازی، تلاشي هدف‌مند را براي ايجاد و توسعه دانشگاه‌هاي نسل سوم، برنامه‌ريزي و اجرا كرد.

مولايي از برگزاري كارگاه‌هاي مختلف در حاشيه نشست شيراز خبر داد و گفت: كارگاه‌هاي روش‌هاي ارائه ايده، بازاريابي كارآفرينانه، روش‌هاي جذب و بازاريابي سرمايه براي كارآفريني، ايده‌يابي و كشف فرصت‌هاي كارآفريني، براي اين نشست پيش‌بيني شده است.

دبير اجرايي نشست كارآفريني شيراز گفت: اين نشست اتاق بازرگاني شيراز به‌عنوان همكار اصلي و پارك علم و فناوري، معاونت آموزشي دانشگاه شيراز، دانشگاه آزاد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره كل تعاون و استانداري فارس نيز به‌عنوان همكار، همراهي و حضور خواهند داشت.

مولايي از حضور صاحب‌نظراني از دانشگاه‌هاي تهران،‌ شريف و اميركبير، بانك‌هاي خاورميانه و ملت، مركز ملي شتاب‌دهي استعدادها، پارك علم و فناوري تهران و انديشمنداني از دانشگاه تورنتو، عمان، پاكستان، عراق و اسلوني در اين نشست خبر داد.

وي همچنين از تمام فعالان رسانه براي حضور در اين نشست ملي دعوت و تاكيد كرد: مباحث مربوط به كارآفريني در رسانه‌هاي مكتوب و ديجيتال مغفول مانده است حال آنكه مي‌توان با حضوري فعال در اين نشست و در پانل فرهنگ و رسانه، مسائل و چالش‌هاي اين حوزه را مطرح و پيرامون آن بحث كرد و راهكار ارائه داد.

640 کلیک ها  دوشنبه, 03 خرداد 1395 21:06
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا