مشکلات سوخت اقامتگاه های بوم گردی فارس با سامانه جانا برطرف می شود

مشکلات سوخت اقامتگاه های بوم گردی فارس با سامانه جانا برطرف می شود
   
مشکلات سوخت اقامتگاه های بوم گردی فارس با سامانه جانا برطرف می شود |||| ||||

راستین آنلاین :معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور در پاسخ به سخنان رییس انجمن حرفه ای بوم گردی استان فارس و در خصوص مشکلات مربوط به سهمیه سوخت گفت: مشکلاتی که برخی از اقامتگاه های بوم گردی در زمینه سوخت دارند با ثبت اطلاعات در سامانه جانا به زودی برطرف خواهد شد.

 
اسماعیل برات در سفر به استان فارس طی نشستی که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، معاون گردشگری استان، روسای انجمن ها و جوامع حرفه ای هتلداران، مهمانپذیران، اقامتگاه های بوم گردی، مجتمع های بین راهی، اقامتگاه های سنتی، اتحادیه صنایع دستی و جمعی از پیشکسوتان صنعت گردشگری در محل سالن کنفرانس هتل بزرگ شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در گفت وگوها و جلساتی که با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی داشته ایم، معرفی تاسیسات گردشگری باید از طریق سامانه های الکترونیکی صورت پذیرد. 
 
معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درخصوص راه اندازی سامانه جانا گفت: ابتدا با سامانه جانا را در 10 استان کشور به صورت پایلوت اجرا کردیم تا اگر نواقصی در فرآیند بود، آن را رفع و سپس به سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شد و در حال حاضر نظارت بر بیش از 12000 واحد از تاسیسات گرشگری کشور از طریق سامانه جانا انجام می پذیرد.
 
برات با اشاره به لزوم ثبت اطلاعات فعالین گردشگری در سامانه « جانا» به آدرس http://myst.mcth.ir/ افزود : این سامانه که به سامانه ی « کارا» وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از طریق وب سرویس متصل می شود ، به پرداخت عادلانه تسهیلات به تاسیسات گردشگری کمک می کند. معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درخصوص ضرورت اخذ کد شناسه (QR code) اظهار کرد : کلیه تاسیسات گردشگری موظف اند نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه جانا اقدام نموده و همکاران استان ها و شهرستان ها نیز مکلف اند ظرف 24 ساعت اطلاعات وارده را بررسی و مورد صحت سنجی قرار دهند.  
 
برات ادامه داد: خوشبختانه مشوق های خوبی برای بخش گردشگری در نظر گرفته شده است. لیکن اعطای کلیه مشوق های حمایتی از قبیل تسهیلات کم بهره، مشوق های بیمه ای و مالیاتی و... همه منوط به اخذ رمزینه در سامانه جانا است.
 
او در پاسخ به درخواست تشکل های گردشگری مبنی بر ضرورت روان سازی صدور مجوزها اظهار داشت : صدور هیچ مجوزی در حوزه ی گردشگری در صورت دارا بودن شرایط لازم نباید بیش از 30 روز طول بکشد. او افزود برای روان سازی صدور پروانه ها قانون مدت زمان معینی تعریف کرده است و اگر مرجعی پاسخ استعلام را در موعد مقرر نداد جواب آن مرجع مثبت تلقی می شود. 
 
برات همچنین با اشاره به اهمیت صنایع دستی در رونق گردشگری تصریح کرد : یکی از موارد پیش بینی شده در ضوابط ارزیابی و درجه بندی هتل ها استفاده از صنایع دستی همان منطقه است.
 
او گفت: اعطای تمام مشوق های حمایتی از قبیل تسهیلات کم بهره، مشوق های بیمه ای و مالیاتی و... همه منوط به اخذ رمزینه در سامانه جانا است.
معاون دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان فارس و شهر شیراز در حوزه فرهنگ و هنر دارای جایگاه رفیعی در کشور است، بیان کرد : اتفاقات سال 98 و پس از آن بیماری کرونا صدمات زیادی به گردشگری زده است، که برای جبران بخشی از این ضررها با پیگیری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی و تلاش های معاون گردشگری کشور در ستاد ملی مدیریت کرونا، مصوب شد تسهیلات کم بهره و با تنفس شش ماهه به تاسیسات و فعالان گردشگری اعطا شود.
 
براساس این گزارش، در این نشست مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری استان و مشکلات فعالان گردشگری، اظهار داشت: امهال هزینه های آب و برق و بیمه و مالیات تاسیسات گردشگری از ضروریات کمک به تاسیسات گردشگری است. 
 
لازم به ذکر است در این جلسه سید موید محسن نژاد معاون گردشگری استان فارس، سیادتان رئیس جامعه هتلداران، رحمانیان رییس انجمن حرفه ای اقامتگاه های سنتی، فرهادی رییس انجمن حرفه ای مهمانپذیران، همتی رییس اتحادیه صنایع دستی، صیادی رییس انجمن حرفه ای مجحتمع های بین راهی و کشکولی رئیس انجمن اقامتگاه های بوم گردی هر کدام به بیان دغدغه ها و مسائل مربوط به مشکلات حوزه گردشگری پرداختند و پیشنهادات اجرایی جهت برون رفت از وضعیت فعلی را ارائه کردند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
86 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 01 آبان 1399 14:53
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا