تکمیل پروژه تالار بزرگ شهر شیراز در محور حافظ

تکمیل پروژه تالار بزرگ شهر شیراز در محور حافظ
   
تکمیل پروژه تالار بزرگ شهر شیراز در محور حافظ |||| ||||

راستین آنلاین : جلسه بررسی راهکارهای تکمیل تالاربزرگ شهر شیراز به ریاست مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس با هدف بهره گیری از روش های جذب سرمایه و رفع موانع پیشرفت فیزیکی این پروژه برگزار شد. 

 
 سید مجتبی علوی، قائم مقام معاونت گردشگری و امور زیارتی مشکلات اعتباری و قرار گرفتن این پروژه در محدوده میراث فرهنگی را مهم ترین عامل عدم تکمیل این مجموعه فرهنگی و هنری برشمرد و با اذعان به پیشرفت ۲۲ درصدی این پروژه از نیاز حداقل صد میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل و بهره برداری از این تالار و‌ مجموعه های وابسته به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
علوی با اشاره به اینکه این تالار از پروژه های ملی استان فارس محسوب می شود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع فرهنگی در شهر شیراز، بهره گیری از روش های جذب سرمایه و رفع موانع توسعه جهت تسریع در فرایند ساخت و پیشرفت فیزیکی این پروژه و سایر پروژه ها از اقدامات اساسی مدیران است که بایستی شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل و هموار کنیم.
 
حمیدرضا محمدی، کارشناس مسئول معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس نیز در ادامه با اشاره به اینکه محدوده پیشنهادی سرمایه گذاران جهت توسعه طرح با موضوعات مختلفی از جمله واقع شدن در حریم میراث فرهنگی مواجه است و در این باره گفت: با توجه به واقع شدن طرح های پیشنهادی توسط سرمایه گذاران در حریم میراث فرهنگی، امکان تغییر یا ساخت و ساز در این پروژه وجود ندارد و پیشبرد مراحل مختلف آن منوط به استفاده از این محدوده به همین شکل و با عدم تغییر مجموعه است.
 
این جلسه که به دستور استاندار فارس و با حضور چندی از سرمایه گذاران مشتاق مشارکت و دستگاه های درگیر این پروژه از جمله اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل اقتصاد و امور دارایی، اداره کل فرهنگ و ارشاد، سازمان صمت استان فارس برگزار شد که مسائل و‌ مشکلات موجود با هدف ارائه راهکارها و پیشنهادات به سرمایه گذاران مورد گفت و گو و بررسی قرار گرفت.
 
 با تکمیل این پروژه، ظرفیت‌های فرهنگی شهر شیراز در محور حافظ در جوار باغ ملی و سیلوی اداره غله افزایش قابل توجهی خواهد یافت.
 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
112 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 مهر 1399 14:17
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا