موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مسابقه لینک مجازی مطالعه برگزار می‌کند

موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  فارس مسابقه لینک مجازی مطالعه برگزار می‌کند
   

راستین آنلاین:موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  فارس مسابقه لینک مجازی مطالعه برگزار می‌کند.

مدیرعامل این موسسه بابیان اینکه طرح لینک مجازی  با حمایت ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان با تاکید بر مهارت تند‌خوانی و حفظ کردن و تبدیل شبکه‌های مجازی به عرصه فعالیت‌های شاخص اعم از فالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با شعار #درخانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم اانجام می شود گفت: باید بدانیم که بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مولفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است، بنابراین همه وظیفه دارند در این راستا اقدام جدی داشته باشند

آرش عسکری سروستانی ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در بستر فضای مجازی، گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با مطالعه،  مهارت نقد و اصول آن ،تقویت مهارت‌های بیانی ،تقویت مهارت تند‌خوانی و حفظ کردن کتاب و تبدیل شبکه‌های مجازی به عرصه فعالیت‌های فرهنگی واجتماعی را از جمله اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد گفت:افراد شرکت‌کننده پس از معرفی کتاب از طرف برگزار‌کننده مسابقه، 5 روز زمان دارند که کتاب رامطالعه کنند و برداشت خود را به صورت یک فایل صوتی یا تصویری بیان و دیگران را به مطالعه‌ی آن کتاب ترغیب نمایند. به بهترین برداشت در هر گروه سنی پس از داوری جایزه تعلق می‌گیرد.

وی در تشریح دیگر شریاط و نحوه برگزاری این مسابقه نیز گفت:باید مدت زمان این فایل صوتی یا تصویری حداقل 3 و حداکثر 4 دقیقه باشد،شرکت کنندگان می‌توانند با ارسال نقد خود ( به صورت فایل صوتی یا کامنت زیر پست اینستاگرام ) پیرامون فایل‌های صوتی یا تصویری فرستاده شده، در مسابقه شرکت کند; به بهترین نقد جایزه تعلق می‌گیرد.

همچنین رسال مدارک و فایل صوتی/ تصویری به صورت مجازی و از طریق واتساپ با شماره 09023086461  صورت می‌گیرد.

موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج  افزود:مدارک ارسالی شامل: اسم و فامیل، سن، شغل ( دانشجو، دانش‌آمو‌آموز ) ، سابقه‌ی شرکت در مسابقات کتابخوانی، آدرس و شماره تماس می‌باشد.

عسکری در تشریح دیگر شرایط مسابقه نیز گفت:برگزار‌کننده می‌تواند فایل‌های برتر را به مرحله اجرا بگذارد. این اجرا می‌تواند با مشارکت شخصی و یا مستقل از وی صورت گیرد.

وی افزود:شرکت‌کنندگان با ارسال فایل صوتی/ تصویری خود، اعلام می‌دارند که با شرایط و ضوابط آشنایی داشته و به آن‌ها متعهد هستند.

عسکری ادامه داد احمد اکبرپور دربخش نوجوان، مجید خادم دربخش بزرگسال ، سید مهدی میرعظیمی دربخش جوان داوری این مسابقه را برعهده دارند و  مهدی امیدبخش  نیزداور بخش نقداین مسابقه خواهد بود.

وی افزود: دربخش نو‌جوان کتاب به چاچالک (سفر) سقوط کنید ، نوشته احمد اکبر‌پور ، (نشر هوپا) دربخش جوان کتاب ملت عشق ، نوشته الیف شافاک ( مترجم ارسلان فصیحی ) و دربخش بزرگسال کتاب عزاداران بیل ، نوشته  غلامرضا ساعدی برای شرکت در این مسابقه در نظر گرفته شده است.

موسسه فرهنگی هنری پرتو امید آماج  با بیان اینکه انتشار فراخوان این مسابقه   9 فروردین است افزود:

مهلت ثبت‌نام  تا  30 فروردین در نظر گرفته شده و علاقمندان می توانند تا تا 5 اردیبهشت اقدام به ارسال آثار خود کنند.

عسکری گفت:داوری مسابقه  6 و 7 اردیبهشت انجام و نتایج و اهداء جوائز نیز 12 اردیبهشت همزمان با سالروز گرامیداشت روز معلم برگزار می شود.

گفتنی است دراین مسابقه در بخش نوجوان برای  نفر اول 3،000،000 ریال  ،  نفر دوم 2،000،000 ریال  ،  نفر سوم  1،000،000 ریال،دربخش جوان برای نفر اول 5،000،000 ریال    ، نفر دوم 3،000،000 ریال    ، نفر سوم 2،000،000 ریال،در بخش بزرگسال برای  نفر اول 7،000،000 ریال ، نفر دوم 5،000،000 ریال ، نفر سوم 3،000،000 ریال،دربخش رأی مردمی  برای بخش نوجوان 2،000،000 ریال  ،  بخش جوان 3،000،000 ریال  ،  بزگسال 5،000،000 ریالو در بخش منتقد برای  بخش نوجوان 2،000،000 ریال  ، بخش جوان 3،000،000 ریال  ،  بزرگسال 5،000،000 ریال جایزه در نظر گرفته شده است.

همچنین علاقمندان  جهت پیگیری و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینستاگرام @omidamaj  مراجعه کنند.

انتهای پیام /  101
301 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 فروردين 1399 09:11
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا