• رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:

بایدیاد و نام بزرگان و نخبگان را تا زمانی که در قید حیات هستند پاس بداریم

بایدیاد و نام بزرگان و نخبگان را تا زمانی که در قید حیات هستند پاس بداریم
   

راستین آنلاین:رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه در حوزه فرهنگ صرفاً ساختمان‌سازی کفایت نمی‌کند، تأکید کرد: لازم است تولید محتواهای فرهنگی ماندگار برای شهروندان شیراز را از همین فرهنگسراهای تازه تأسیس آغاز کنیم.


سید عبدالرزاق موسوی در آیین افتتاح پروژه فرهنگسرای استاد محمد بهمن‌بیگی؛ با گرامیداشت نام و یاد این چهره‌ی برجسته سوادآموزی در عشایر ایران، به یادآوری خاطراتی از وی پرداخت و اظهار داشت: به یاد دارم مرحوم استاد بهمن‌بیگی در زمان حیات به بنده گفته بودند پس از انقلاب سه «موسوی» در شرایط خاصی به من کمک کردند که قدردان آنها هستم؛ مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی، شهید سید کاظم موسوی معاون شهید رجایی و دیگری استاد دکتر سید حسن موسوی که در این جمع حاضر است و جا دارد ما از ایشان نیز که حق شاگردی را برای استادشان به جا آورده‌اند، تقدیر کنیم.
وی تأکید کرد: شایسته است که ما یاد و نام بزرگان و نخبگان شهر، استان و کشورمان را تا زمانی که در قید حیات هستند پاس بداریم تا بعد از درگذشت آنان غبطه نخوریم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با تأکید بر اینکه در بهره‌برداری از فرهنگسراها ضروری است که به فلسفه وجودی و هدف از ایجاد این مراکز توجه شود، تصریح کرد: واقعیت این است که اگرچه به لحاظ فیزیکی فرهنگسراهای بسیار خوبی ایجاد کرده‌ایم اما به لحاظ محتوایی تاکنون به این فرهنگسراها توجه کافی نداشتیم و به همین دلیل هم شاهد مشکلات زیادی در این زمینه هستیم.
وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری باید به افزایش بهره‌وری مؤثر از فرهنگسراها با استفاده از برنامه‌های هدفمند توجه کند؛ افزود: فرهنگسرا به معنای سرای فرهنگ است و اینکه ما صرفاً به دنبال ساختمان‌سازی در حوزه فرهنگ باشیم کافی نیست بلکه لازم است تقویت و گسترش محتواهای فرهنگی ماندگار برای شهروندان را از همین مراکز شروع کنیم.
موسوی با یادآوری این‌که امثال مرحوم استاد بهمن‌بیگی با اولیه‌ترین امکانات، خدمات ماندگاری در عرصه‌ی قلم و سوادآموزی در تاریخ عشایر و بلکه آموزش و پرورش ایران ثبت کرده‌اند، اظهار داشت: حالا وظیفه ما است که دست کم در خصوص این فرهنگسرای بزرگ که به نام شخصیتی والامقام نامگذاری شده از امکانات و فضای فیزیکی چشمگیر مهیا شده، حداکثر بهره را در این حوزه‌ی خطیر ببریم.
رئیس شورای شهر شیراز در پایان خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم از همه کارگران، کارکنان، طراحان، شهردار، مجموعه شهرداری و همه کسانی که در آماده‌سازی این پروژه تلاش کردند و همچنین از همکاران خودم در شورای شهر که این مکان را به نام استاد محمد بهمن‌بیگی نامگذاری کرده‌اند، تقدیر کنم.
انتهای پیام /  101
248 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 بهمن 1398 17:51
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا