• استاندارفارس:

فرهنگسرای بهمن بیگی می تواند مکانی برای تقویت یا تربیت سرمایه های اجتماعی باشد

فرهنگسرای بهمن بیگی می تواند مکانی برای تقویت یا تربیت سرمایه های اجتماعی باشد
   

راستین آنلاین:استاندارفارس در آیین افتتاح فرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی ضمن تقدیر از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با بیان اینکه به آشنایی نزدیک خود با ایلات و عشایر مفتخر است، صفا و صمیمیت و شجاعت و بلند نظری را از صفات برجسته این قشر ارزشمند برشمرد.


عنایت الله رحیمی با ابراز خرسندی از احداث این فرهنگسرا، اظهار کرد: امیدواریم راه اندازی این ساختمان منجر به فعالیت‌های با ارزش و پر محتوا و گسترش این فعالیت ها باشد.
استاندار فارس با اشاره به اهداف ساخت فرهنگسرای استاد بهمن بیگی، ترویج فرهنگ شهروندی را از برجسته ترین اهداف مذکور دانست و افزود: بی تردید ترویج فرهنگ‌شهروندی گامی موثر در جهت بهتر زیستن  خواهد بود.
رحیمی با بیان اینکه  ارتقاء سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی از نیازهای امروز کشور است، عنوان کرد: فرهنگسرای بهمن بیگی می تواند مکانی برای تقویت یا تربیت سرمایه های اجتماعی باشد.
وی خاطرنشان کرد: استاد بهمن بیگی خود سرمایه فرهنگی و اجتماعی و علمی کشور  بود و امروز دانش اموختگان مکتبش سرمایه های علمی و فرهنگی و اجتماعی هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس حمایت از گروه های جوان و راهنمایی آنها برای آموختن پیشه ها و هنرها و فعالیت های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی چنین فرهنگسراهایی مطرح کرد و در ادامه گفت: غنی سازی اوقات فراغت فرزندان این شهر و منطقه، ارتقا مهارت اجتماعی آماده کردن برای زیست بهتر شهروندان نیز بی تردید مد نظر سازندگان این فرهنگسرا بوده است.
استاندار فارس همچنین اعلام کرد اداره کل فرهنگ و ارشاد و  امور کتابخانه های‌عمومی استان آماده تجهیز محتوایی و همکاری با معاونت فرهنگی شهرداری برای رونق فعالیت های فرهنگسرای بهمن بیگی هستند.
انتهای پیام /  101
304 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 بهمن 1398 17:43
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا