توسعه فرهنگ کتابخوانی مهمترین هدف چشم‌انداز آینده شیراز است

توسعه فرهنگ کتابخوانی  مهمترین هدف چشم‌انداز آینده شیراز است
   

راستین آنلاین :طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان این مطلب درآیین معرفی «شیراز»، به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت :طرح پایتخت کتاب ایران حرکتی نوین، خودجوش و خلاق برای احیای مطالعه کتاب و کتابخوانی است و حمایت های استاندار فارس  در این کسب افتخار شایان توجه است.
  
سید احمد احمدی‌زاده با اشاره به اینکه می توان در سرتاسر شیراز  به  پیوند تاریخ و فرهنگ و هنر  به تماشا نشست، افزود: نام این شهر با نام شعرای بزرگ ایران همچون سعدی و حافظ گره خورده و در دوران پیشین نیز عنوان پایتخت سرزمین کهن ایران را به خود اختصاص داده که  روز به روز رونق یافته است.
او اضافه کرد : شیراز پر افتخار، جلوه‌گاه با شکوه خداوندی و مرکز تلألو انوار الهی فرزندان موسی بن جعفر (ع) است.
 شیراز شهر راز و نیاز، شهر عشق و هنر، مهد اندیشه‌های عارفانه و عاشقانه، شهر شعر و ادب شهری در جنوب غربی ایران که برای ایرانیان نماد فرهنگ و هنر و برای گردشگران خارجی شهری نام آشناست.
احمدی‌زاده گفت: طرح پایتخت کتاب ایران  عنوان حرکتی نوین و مؤثر و خودجوش و خلاق برای احیای مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی محسوب می‌ شود  و این افتخار که نصیب شیراز گشته است؛ نشان از همت بلند اهالی فرهنگ، ادب، دوست‌داران و مروجین کتاب و مسئولان فرهنگی شیراز و استان است و امیدواریم تا باعث آشتی بیش از پیش مطالعه در نسل امروز و کسب علم و دانش و هنر شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه فراهم کردن زمینه مطالعه برای تک‌تک افراد جامعه و افزایش دانش و معلومات عمومی مردم از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از اهداف اجرای پایتخت کتاب ایران بوده، اظهار داشت: دانایی‌محوری و توسعه فرهنگ کتابخوانی بایستی مهمترین هدف چشم‌انداز آینده و حال کشور باشد.
او خاطر نشان کرد: با وجود گسترش و رواج تکنولوژی و رسانه‌های ارتباطی مختلف، کتاب به عنوان اصلی‌ترین ابزار انتقال اطلاعات همچنان جایگاه ویژه‌ای دارد و تاکید بر ضرورت مطالعه، بهترین راه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و با توجه به اینکه کتاب ریشه همه تحولات خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است، بیان ضرورت مطالعه بهترین راه برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و در میان کسانی است که به ضرورت مطالعه پی نبرده‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: فارس دارای سرمایه‌های بزرگ ادبی و فرهنگی در همه بخش‌هاست که توانسته در سطح ملی و بین‌المللی با رویکردهای فرهنگی، ادبی و هنری بدرخشند و امروز همه باید برای شناساندن این سرمایه‌های بزرگ به فرزندان تلاش کرده و فرهنگ غنی و ملی خود را به نسل‌های بعد منتقل کنیم.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
163 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 بهمن 1398 21:02
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا