کسب رتبه نخست کشوری فارس در جشنواره‌های فرهنگی و هنری آموزش وپرورش

راستین آنلاین :معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس ازکسب رتبه نخست کشوری فارس در جشنواره‌های فرهنگی و هنری با بیشترین آمار دانش آموزان و فرهنگیان شرکت‌کننده خبر داد.


جهانبخش بانشی  گفت: دانش آموزان و فرهنگیان فارس با مشارکت بیش از نهصد و 12  هزارنفری خود در جشنواره‌های فرهنگی و هنری، مقام اول کشوری را ازنظر تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره‌ها به خود اختصاص داد.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری  جمعاً صد و 21 هزار و دویست و سی و دو  نفر از فرهنگیان ،دانش آموزان و اولیای آن‌ها در بیستمین فراخوان پرسش مهر شرکت کردند، که از این تعداد 44 هزار و 676 نفر در رشته‌های انفرادی و 76 هزار و 556 نفر در رشته‌های گروهی مشارکت داشته‌اند.
بانشی از حضور 126 هزارنفری دانش‌آموز استان در جشنواره دانایی و توانایی (مسابقه کتب و کتاب‌خوانی) خبر داد و اضافه کرد : در سی هشتمین جشنواره فرهنگی هنری با عنوان" جشنواره فردا" نیز  تعداد صد و چهل و هفت هزار و 611 نفر از دانش‌آموزان در رشته‌های انفرادی و 638 هزار و 997 نفر نیز در رشته‌های گروهی به رقابت پرداختند.
جمعاً هفتصد و 86 هزار و 608 نفر در مرحله آموزشگاهی این مسابقات باهم به رقابت پرداختند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس  با بیان به اینکه جشنواره‌های فرهنگی هنری یکی از فعالیت‌های تربیتی است بیان کرد : به‌منظور کشف ، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری، افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم‌تر با هدایت و نظارت معاونت پرورشی و کارشناسان فرهنگی هنری طرح‌ریزی و اجرا می‌شود .
بانشی  با اشاره به هدف  برگزاری این جشنواره‌ها گفت : پرورش روحیه تلاش و سازندگی ، تعاون و همچنین تعهد سیاسی و اجتماعی به‌منظور توسعه علوم ، فنون و مهارت‌های موردنیاز فرد و جامعه است.
همچنین او اضافه کرد : ایجاد زمینه‌های دوستی در بین دانش آموزان ، شناخت ،پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه‌های دانش آموزان ، پرورش روحیه مشارکت‌جویی ، مسئولیت‌پذیری، تعامل و همدلی بین دانش آموزان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره‌ها است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به برگزاری جشنواره پرسش مهر در 13 رشته و جشنواره فردا در 72 رشته ، ابراز کرد: این جشنواره‌ها در چهار مرحله آموزشگاه ، منطقه‌ای ، استانی و کشوری از مهر تا مرداد در طول سال تحصیلی برگزار می‌شود .
بانشی اظهار کرد :  جشنواره‌ها ویژه تمامی دوره‌های تحصیلی است که دانش آموزان دوره اول ابتدایی تا سطح مدرسه ، دوره دوم ابتدایی تا  سطح منطقه ، دوره اول متوسطه تا سطح استان و دوره دوم متوسطه نیز تا سطح کشور به رقابت با یک دیگر  می‌پردازند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس یادآور شد: مرحله آموزشگاهی این جشنواره‌ها در استان فارس در آذرماه جاری برگزارشده و برگزیدگان این مرحله برای حضور در مرحله منطقه‌ای در بهمن‌ماه باهم به رقابت خواهند پرداخت.
او افزود: آثار منتخبین مرحله منطقه‌ای در اسفندماه به دبیرخانه استان ارسال و بعد از رقابت آثار ارسالی در جشنواره غیرحضوری ، نفرات برگزیده در جشنواره حضوری در فروردین‌ماه شرکت خواهند کرد و درنهایت منتخبین به تفکیک رشته‌های مختلف در مردادماه 99 در جشنواره کشوری حضور و با دیگر استان‌ها به رقابت خواهند پرداخت.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 دی 1398 20:11
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا