تاکید مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس برنقش مشاوران اموربانوان در حوزه آموزش و پرورش

راستین آنلاین :مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس گفت :مشاوران اموربانوان یکی از گروههای تاثیرگذار در حوزه آموزش و پرورش هستند.

سیدمعصومه دستغیب  با تاکید بر اینکه مشاوران اموربانوان یکی از گروههای تاثیرگذار در حوزه آموزش و پرورش هستند افزود :  با همکاری مشاوران فرمانداریها و سایر سازمانها می توانند با هم افزایی فعالیتهای مؤثری در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی داشته باشند.
وی بیان کرد: برای اولین بار وضعیت زنان و خانواده در استان فارس بصورت علمی در 4 موضوع مشخص گردیده، که این سند می تواند به شناسایی نقاط قوت و ضعف فعالیتهای حوزه زنان و خانواده در سطح استان خیلی کمک کند.
دستغیب افزود : در این سند نکات مهمی در رابطه با فعالیتهای حوزه زنان و خانواده در سطح استان فارس ارائه شده، که آموزش و پرورش باید به آن توجه خاصی داشته باشد.
او با بیان به اینکه خصوصا در زمینه آموزش به دانش آموزان دختر در راستای افزایش مهارتهای مختلف به آنان باید تلاش شود اظهار کرد : همچنین باید میزان نشاط، شادی و امید در بین دختران دانش آموز افزایش و برنامه هایی که به نوعی میزان توانمندی فردی و مهارتی را در بین آنها  ، خانواده ها و فرهنگیان ایجاد شود تا  در سرلوحه فعالیتها و برنامه های ما قرار گیرد.
مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری فارس با اشاره به وجود توانمندی ها وتوان مدیریتی دربسیاری ازبانوان اضافه کرد : توجه به انتصاب بانوان درپست های مدیریتی،افزایش مشارکتهای اجتماعی و فرهنگی آنان درفعالیتهای آموزشی و پرورشی به علت تعداد وتنوع توانمندی های بانوان امری بسیارمهم و ضروری است.
او با اشاره به ارتباط تنگا تنگ موضوعات جامعه با یکدیگر گفت: همانطور که به شدّت مضیقه های مالی در حوزه های مختلف در سطح کشور وجود دارد در حوزه زنان نیز به شدت از نظر مالی دچار مشکل هستیم و کمتر توانسته ایم  در این حوزه علی رغم اینکه مشکلات و آسیبها زیاد شده ورود داشته باشیم. البته نسبت به داشته ها و امکاناتی که داریم کارهایی که با همکاری دستگاهها و آموزش و پرورش صورت گرفته نسبتا بد نیست.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس افزود:  طبیعتا هر شرایطی که بر کشور حاکم باشد همان شرایط نیز بر میزان فعالیتها و کارهایی که در حوزه بانوان انجام می شود با توجه به ویژگی ها و پیچیدگی هایی که دارند تاثیر گذار است لذا پیشبرد فعالیتها در این حوزه  صبر، برنامه ریزی و تلاش بیشتری را می طلبد.
دستغیب در تشریح وضعیت آموزش و پرورش در زمینه انتصاب زنان در پست های مدیریتی و جلب مشارکت آنان در فعالیتهای اجرایی گفت : خوشبختانه جایگاه آموزش و پرورش در رابطه با انتخاب زنان مدیر جایگاه نسبتا خوبی است هر چند هنوز تا آنجایی که می خواهیم برسیم خیلی فاصله است  اما نسبت به گذشته باز هم نسبت خوبی است .
او با بیان آمارهایی از وضعیت اشتغال بانوان در پست های مدیریتی در سطح استان گفت: تعداد زیادی از بانوان توانمند در پست های میانی، ارشد و عملیاتی و همچنین شورا های مناطق و شهرستانهای استان مشارکت و حضور دارند که عملکرد اغلب آنان موفقیت آمیز است، لذا می توان با استفاده از این ظرفیت و با هماهنگی فرمانداری ها تیم های فعالی را برای انجام کارهای مؤثر در حوزه توانمندسازی بانوان تشکیل داده و برنامه هایی را به اجرا درآورد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 10:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا