اجرای طرح مدیریت مورد ویژه دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر در تمام مقاطع تحصیلی فارس

راستین آنلاین :رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش فارس ازاجرای طرح مدیریت مورد ویژه دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر در تمام مقاطع تحصیلی فارس خبرداد.


لیلانورافشان گفت: طرح مدیریت مورد باهدف توجه ویژه به دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر در تمام مقاطع تحصیلی و برای دانش آموزان که در معرض آسیب و نیازمند مددکاری و مشاوره‌ای فوری هستند، اجرا می‌گردد.
 وی افزود: این طرح شامل مجموعه‌ای از خدمات و اقدامات مختلف در راستای مداخلات به‌موقع برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان است.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش فارس اضافه کرد : مدیریت مورد ازجمله طرح‌های وزارتی است که بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین اداره کل آموزش‌وپرورش استان، ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و استانداری در فارس اجرا می‌گردد.
نور افشان اظهار کرد: مدیریت مورد مجموعه‌ای از خدمات اجتماعی است که به مراجعین برای دستیابی و استفاده از منابع موردنیاز برای درمان و ادامه درمان (بهبودی) کمک می‌کند ، همچنین در مدیریت موردسنجش،برنامه‌ریزی ،ارجاع، پایش و حمایت یابی انجام می‌گیرد و باید کلیه این عملکردها متناسب با نیازهای خاص مراجع(دانش آموزان) تنظیم شوند.
او بیان کرد : مدیریت مورد به‌عنوان یک رویکرد هماهنگ‌کننده برای پاسخ به نیازهای سلامت، مصرف مواد، سلامت روان، خدمات اجتماعی، ارتباط مراجع با خدمات مناسب و تعیین نیازهای خاص آن‌ها به‌منظور رسیدن به هدف‌هایشان تعریف می‌شود.
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش فارس یادآور شد:  خدمات مدیریت مورد دارای اصول مشخصی از قبیل مراجع‌محوری و متناسب با نیازهای هر مراجع، رویکردی عمل‌گرا؛ انعطاف‌پذیر، حساس به شرایط فرهنگی، اجتماع‌محور و همراه با حمایت یابی است.
گفتنی است  در این کارگاه 150 نفر از روسا و مسئولین هسته‌ها و مراکز مشاوره استان فارس حضور دارند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 دی 1398 10:46
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا