حضور محمدباقر نوبخت در اختتامیه نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت

حضور محمدباقر نوبخت در اختتامیه نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت
   

راستین آنلاین: معاون رئیس جمهور و ریس سازمان برنامه و بودجه در اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت حضور یافت.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، شب گذشته آئین اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت با حضور اساتید و هنرمندان و دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
هم زمان با میلاد با سعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع ) در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت، که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت برپا شده بود، معاون رئیس جمهور و ریس سازمان برنامه و بودجه با ابراز خوشحالی از حضور در میان هنرمندان پیشکسوت آنان را سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و ضمن قدردانی از برپایی نمایشگاه، استمرار اینگونه فعالیت های هنری را ثمر بخش و ضرورت امروز جامعه
و به عنوان یکی از راه های انتقال تجارب گراسنگ و دانسته های هنرمندان به جامعه و به ویژه جوانان مستعد دانست.
دکتر نوبخت در بخش دیگری از سخنانش علاقه و مهر هنرمندان به خود را به عنوان افتخار خود برشمرد و این علاقه را احساسی دوطرفه و قلبی دانست.

وی در ادامه با ابراز خشنودی تقارن این دیدار با دو عید بزرگ اسلامی یعنی میلاد نبی اکرم (ص) و حضرت امام صادق(ع) و در پاسخ به خواسته مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت موافقت خود را با تامین بودجه یا گماردن پیمانکار برای احداث گالری این موسسه اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد، دیدار بعدی او با هنرمندان در ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت و در گالری جدید باشد.

در ابتدای این مراسم سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه با تبریک ولادت پیامبر رحمت و مهربانی و امام صادق (ع)، به اساتید حاضر و معاون رئیس جمهور خوش آمد گفت و دکتر نوبخت را مهمترین حامی موسسه هنرمندان پیشکسوت دانست که همیشه با حضور پر مهر و با علاقه در جمع هنرمندان پیشکسوت محبت قلبی خود را اعلام‌ و اشتیاق و علاقه ی متقابل هنرمندان پیشکسوت به او را یک علاقه قلبی برشمرد.

وی در ادامه به ارائه گزارشی درباره چگونگی برپایی این نمایشگاه در مدت زمانی حدودا با ده روزه پرداخت و همت، اعتماد و علاقه هنرمندان پیشکسوت به موسسه ی خود را تنها عامل برپایی نمایشگاهی در این ابعاد دانست.

عظیمی همچنین از زحمات و حمایت‌های همیشگی دکتر نوبخت از موسسه هنرمندان پیشکسوت به ویژه در مباحث ادغام موسسه و بنیاد رودکی تقدیر کرد و ضمن ارائه گزارشی از نحوه بهسازی ساختمان موسسه درخواست کرد با توجه به ظرفیت های این موسسه ، برای ارائه ی نمایشگاه های تخصصی، با عنایت ویژه معاون رئیس جمهور فرایند احداث یک گالری بزرگ در موسسه هنرمندان پیشکسوت تکمیل شود.
عظیمی توضیح داد: محاسبات فنی و مهندسی برای ساخت سازه ی مربوطه انجام شده است و حتی چهار ستون اصلی نیز توسط موسسه نصب و فعلا به دلیل نداشتن بودجه پروژه متوقف شده است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت اضافه کرد، یکی از مهمترین مباحثی که در شرایط فعلی می تواند کمک بسیاری به شرایط اقتصادی عموم هنرمندان به ویژه در بخش های تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی و حتی به صنعت گردشگری کشور داشته باشد راه اندازی بازار فروش آثار هنری هنرمندان است و موسسه هنرمندان پیشکسوت آمادگی خود را برای مدیریت و اجرایی نمودن این بحث اعلام می‌دارد. عظیمی اضافه کرد این بازار می تواند یک موضوع مهم در ایجاد گردشگری هنر مشابه گردشگری سلامت باشد.

در ادامه این مراسم با حضور دکتر نوبخت و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر از هنرمندانی که در این نمایشگاه آثارشان به نمایش گذاشته شده بود به نیابت از 93 هنرمند پیشکسوت با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیکسوت، دکتر محمد باقر نوبخت با همراهی هنرمندان حاضر از تمامی 230 اثر به نمایش درآمده در نمایشگاه بازدید نمود.
از نکات جالب توجه این مراسم حضور دکتر محمد باقر نوبخت در کنار نشان نقش برجسته سفالی موسسه هنرمندان پیشکسوت اثر استاد عشرت سیروس از پیشکسوتان هنرهای سنتی، در آخرین بخش نمایشگاه برای گرفتن عکس یادگاری بود و در سخنانی کوتاه وارام بخش به هنرمندان پیشکسوت و رفع نگرانی انان گفت: این عکس با نشان موسسه پیامی دال بر حمایت جدی من از این نهاد دارد و به هیچ وجه هنرمندان عزیز نگران موسسه هنرمندان پیشکسوت نباشند

انتهای پیام /  علیرضا لرک
370 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 آذر 1398 07:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا