• مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد؛

شیراز میزبان شسصت و سومین جشنواره سینمای جوان

صابر سهرابی
صابر سهرابی  
شیراز میزبان شسصت و سومین جشنواره سینمای جوان صابر سهرابی

راستین آنلاین:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از میزبانی شیرازدر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز و با حضور استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز خبرداد.

صابر سهرابی که پیش از ظهر امروز دوشنبه در کنفرانس خبری این جشنواره سخن می گفت،با بیان اینکه  این جشنواره از 2 تا 5 شهریور98 برگزار می شود،افزود: جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولان استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شود.

وی افزود:این جشنواره در سه حوزه مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود که بخش فیلم آن دارای دو بخش ملی و منطقه‌ای است که در بخش ملی آثار سینما اقتباس با رویکرد پیوند ادبیات و سینما به رقابت می‌پردازند.

صابر سهرابی افزود: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان برای نخستین بار در بخش سینما ادبیات به طور ملی برگزار خواهد شد که پس از ۲۳ سال برای فارس با همت انجمن سینمای جوان رقم می‌خورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام اینکه استان شهریورماه میزبان فیلمسازان و عکاسان ۱۱ استان است، افزود: انجمن سینمای جوان پس از آموزش و تولید به سمت جشنواره‌هایی رفت و تلاش کرده که رویدادهای در بُعد کشور با اهداف خود ملی را دنبال کند، به تبع استان‌هایی که توانمندی برگزاری جشنواره دارند آمادگی خود را به ظهور می‌رسانند که استان فارس هم با وجود هنرمندان سینما می‌تواند میزبان خوبی برای این جشنواره‌ها و پیشگام باشد.

سهرابی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با این رویداد که در شهریورماه در فارس رخ خواهد داد رویدادهای ملی به این استان سرازیر شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، برنامه‌های جنبی در رابطه با فیلم و عکس و کارگاه‌های ادبیات و سینما در جریان شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» برگزار خواهد شد.

در این نشست از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات رونمایی شد.

انتهای پیام /  101
1016 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 16:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا