• رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی:

اهالی هنر برای تدوین اساسنامه خانه هنر مشارکت می کنند

احمدتنوری
احمدتنوری  
اهالی هنر برای تدوین اساسنامه خانه هنر مشارکت می کنند احمدتنوری

راستین آنلاین:رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز گفت اهالی فرهنگ ،هنر و صاحبان نظرمی توانند در تدوین اساسنامه خانه هنرمندان شد.

احمد تنوری در هشتادمین جلسه علنی این شورا با اشاره به بررسی طرح ایجاد خانه هنرمندان در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز هم اکنون در حال تدوین و تصویب اساسنامه خانه هنرمندان برای ارائه به صحن علنی شورا است.

وی با قرائت بخشی از اساسنامه خانه هنرمندان شیراز گفت: علاقمندیم اساسنامه خانه هنرمندان با مشارکت و اظهار نظر اهالی هنر و صاحب نظران تدوین و تصویب شد.

تنوری خاطرنشان کرد: خانه هنرمندان با مالکیت شهرداری شیراز تاسیس و راه اندازی می‌شود و مکانی برای استقبال از اهالی هنر شیراز خواهد شد.

تنوری اضافه کرد: تدوین اساسنامه خانه هنرمندان باید با مشارکت اهالی هنر شیراز صورت بگیرد تا به نیازهای اجتماعی و مشارکتی آنان پاسخ دهد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: قطعا اظهار نظر اهالی هنر و صاحب نظران می‌تواند آزمون و خطا را در استقرار خانه هنرمندان کاهش داده و به طراحان در دسترسی به اهداف مدنظر در سریعترین زمان ممکن کمک کند.

تنوری با بیان اینکه در شیراز ظرفیت‌های هنری کم نظیری در طول تاریخ وجود داشته است، ادامه داد: از اصحاب رسانه نیز می‌خواهم با پرداختن به این موضوع ما را یاری کنند.

وی گفت: خانه هنرمندان شیراز قرار است در قالب یک موسسه فرهنگی و هنری و با مالکیت شهرداری شیراز تاسیس شود.

به گفته تنوری تقویت فرهنگ شهروندی، حفظ و توسعه عناصر و نمادهای فرهنگی و هنری، حمایت مادی و معنوی از حقوق فرهنگی و هنری هنرمندان و کمک به انسجام بخشی بین هنرمندان از جمله اهداف مهم خانه هنرمندان شیراز است.

وی افزود: بیش از 24 وظیفه برای خانه هنرمندان پیش بینی شده است.

انتهای پیام /  101
496 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 11:33
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا