توصیه های استاندار فارس به اهالی مطبوعات/همه تشکل های مرتبط با رسانه مورد حمایت مدیریت ارشد استان هستند

عنایت الله رحیمی
عنایت الله رحیمی  
توصیه های استاندار فارس به اهالی مطبوعات/همه تشکل های مرتبط با رسانه مورد حمایت مدیریت ارشد استان هستند عنایت الله رحیمی

استاندارفارس با توصیه به اهالی مطبوعات در خصوص تقویت نقاط مشترک بین تشکل های مختلف رسانه ای گفت: رقابت های منفی در تمام اصناف موجب خنثی شدن توان و انرژی است که باید برای رفع مشکلات و پیشرفت آن صنف به کار برده شود.

 عنایت الله رحیمی در نشستی با اعضا هیئت مدیره خانه مطبوعات استان فارس با اشاره به اینکه از آغاز دوران مدیریت خود با توجه به اعتقاد قلبی، حفظ حرمت و کرامت اهالی رسانه و مطبوعات را مد نظر قرار داده است، افزود: اصحاب رسانه تسریع کننده و تسهیل کننده در امر توسعه و ناظران صادق در زمینه رفع مشکلات و تقویت شفاف سازی و همچنین سبب ایجاد اعتماد در جامعه هستند.

وی رسالت اصلی مطبوعات را  آگاهی بخشی  و ایجاد شور و نشاط و امید در جامعه برشمرد و عنوان کرد: جامعه رسانه ای در جایگاه حلقه واسط وظیفه تحلیل مسائل، مشکلات و انتقال دیدگاه های متخصصین به مجموعه تصمیم گیر و مجری  را برعهده دارند که نقشی اثر گذار و تعیین کننده در توسعه است.


 استاندار فارس ادامه داد: مطبوعات فارس نیز همواره سعی کرده اند در این راستا گام بردارند و به رغم همه فشارها و مشکلات حرکتی معقول با محوریت علم و فرهنگ را در پیش گرفته اند. 

رحیمی بیان کرد: امروز مشکلات اقتصادی و موانع متعددی پیش روی ادامه حیات مطبوعات و رسانه ها قرار گرفته که باید راهکارهای عملیاتی برای برون رفت از این شرایط اندیشیده شود.


نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه تشکل های حوزه رسانه بايد به شکل فراگیر و با همگرایی و همراهی به فعالیت بپردازند، عنوان کرد: رقابت های منفی در تمام اصناف موجب خنثی شدن توان و انرژی است که باید برای رفع مشکلات و پیشرفت آن صنف به کار برده شود.


وی افزود: بدون تردید توجه به منافع جامعه رسانه ای و حرکت مشترک در راستای رفع مشکلات و تحقق مطالبات صنفی، زمینه تقویت رسانه ها و فعالان این عرصه را فراهم خواهد کرد.

 


استاندار فارس با بیان اینکه همه تشکل های رسانه ای استان اعم از رسانه های مکتوب و برخط ، مورد حمایت مدیریت ارشد استان قرار دارند ، یادآور شد: هدف ما حمایت از آنها و ایجاد فضای ممکن برای فعالیت این تشکل ها و دستیابی جامعه رسانه ای به آرامش و امنیت شغلی است.وی با اشاره به جایگاه قانونی خانه مطبوعات از اعضا هیئت مدیره این تشکل مطبوعاتی خواست زمینه  این هم افزایی و همراهی در تشکل های فعال حوزه رسانه را فراهم کنند.نماینده عالی دولت در استان فارس بر لزوم پیگیری مطالبات خانه مطبوعات تاکید کرد و افزود: پیگیری ایجاد مکانی برای استقرار خانه مطبوعات در دستور کار قرار گرفته و در اسرع وقت مکانی مناسب به این امر اختصاص می یابد.


وی همچنین از برگزاری یک همایش ملی در حوزه رسانه به میزبانی استان فارس استقبال کرد و گفت: هدف از برگزاری چنین همایش هایی ابتدا باید برجسته کردن فعالیت های مطبوعاتی و برگزاری پنل های تخصصی در حوزه مطبوعات و رفع مشکلات آن باشد

انتهای پیام /  101
467 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 10 اسفند 1397 05:52
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا