طرح تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود

طرح تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود
احمدتنوری

راستین آنلاین:رییس کمیسیون فرهنگی و‌اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح راه اندازی گذر فرهنگ و هنر را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، احمد تنوری در این دیدار گفت: شهر شیراز از جمله شهرهایی است که نقش بی بدیلی در تکوین فرهنگ و هویت ایرانی و همچنین فرهنگ و هویت اسلامی در گستره‌ی جهان اسلام دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از شخصیت‌های فرهنگساز در تاریخ اسلام اهل شیراز بوده‌اند و تاثیر آنها بر فرهنگ کنونی شهر شیراز هم همچنان باقیست.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز اظهار امیدواری کرد این ظرفیت به وجود بیاید که در شهرهایی که در تاریخ و فرهنگ ایران حضور موثر دارند، دولت بتواند امکان خرید یا تملک باغ‌های تاریخی که در تملک بخش‌های خصوصی یا نظامی قرار دارند فراهم شود.

تنوری خاطرنشان کرد: انتظار داریم موضوع تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود، تا یک ظرفیت بزرگ برای گذرها و بازارچه‌های عرضه ی آثار هنری فراهم شود.

وی ابراز عقیده کرد عرضه کالاها و آثار هنری نباید به سمت و سوی محلی گرایی برود چرا که امروز نیاز است که حس همگونگی ایرانی از طریق عرضه آثار هنری ایرانی تقویت شود.

وی افزود: هنرهای متعلق به شهرهایی نظیر اصفهان و شیراز و به‌خصوص مناطق مرکزی ایران در سطح ملی و بین المللی شناخته شده‌تر هستند.

تنوری با بیان اینکه ایران در اقتصاد هنر ظرفیت بالقوه ی بیشتری نسبت به وضعیت کنونی دارد، اضافه کرد: در سال‌های گذشته هنرهای بومی_سنتی و ملی ایرانی که متعلق به اقوام غیر مرکزنشین هستند، آن‌طور که باید و شاید جهت عرضه در بازارهای ملی و بین المللی حمایت نشده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد:انشاءالله در شیراز رویه‌ای در پیش گرفته شود که گذر فرهنگ وهنردرشیراز در خدمت عرضه هنرهای تمام استان‌های ایران قرار گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طرح ایجاد گذر فرهنگ و هنر در شهرهای کشور در دولت کنونی به ثمر برسد.

در این دیدار معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس حضور داشتند.

376 کلیک ها  سه شنبه, 23 بهمن 1397 05:41
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا