خبرهای نگران کننده در خصوص پرونده شماره 960026 دادگاه کیفری شماره 2 شیراز

خبرهای نگران کننده در خصوص پرونده شماره 960026 دادگاه کیفری شماره 2 شیراز
ساخت و ساز روی پشت بام بازاروکیل

راستین آنلاین:12 خردادامسال بود که خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)با انتشار یک گزارش،خبر ازکشیده شدن دامنه ساخت به پشت بام بازار وکیل داد.

خبری که خیلی زود،استاندار فارس را وادار به واکنش کرد و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس را برآن داشت تا با استقرار نیرو‌های یگان حفاظت روی پشت‌بام بازار وکیل از ادامه این روند جلوگیری به عمل آید.

مصیب امیری البته این نکته را نیز درآن زمان بیان کرد که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از ۲ سال قبل پیگیر ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده بازار و پشت بام بازاروکیل بوده، و بر حسب وظایف قانونی با هرگونه تخلفی در حوزه اماکن میراثی برخورد می‌کند.

وی درآن زمان با بیان اینکه روز گذشته یگان حفاظت به محل اعزام شدند که امکان ورود پیدا نشد و در حال حاضر از دری که به سمت پشت‌بام بازار وکیل وجود دارد، وارد شده اند.

امیری با بیان اینکه هنوز امکان دسترسی به محل ساخت و ساز ممکن نشده، ورود به ملک اصلی  و مورد نظر را منوط به صدورحکم دادستانی اعلام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس البته به یک نکته تلخ و قابل تامل نیز اشاره کرد که  با شکایت و پیگیری‌ها در ۲ سال گذشته و داشتن حکم اولیه، روند کار اجرا در ملک مورد نظر ادامه دارد.

او البته قول داد تا با استفاده از ظرفیت ها و وظایف قانونی، با این تخلف برخورد ‌شود.

اما حالا و پس از گذشت حدود 5 ماه خبرهای  نگران کننده ای درخصوص سرنوشت این پرونده به گوش می رسد.

اخبار تایید نشده از مسامحه و مختومه اعلام  شدن پرونده ای به شماره کلاسه 0026 96دردادگاه کیفری شعبه دو شیرازخبر می دهند.

پرونده ای که گفته می شود،مربوط  به شکایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از ر-ب سرمایه گذار رستورانی  است که قرار است درطبقه فوقانی بازار وکیل احداث شود.

اگر این اخبار صحت داشته باشد اتفاقات ناگواری در انتظار بافت تاریخی شیرازو محور زندیه خواهد بود.اتفاقی که شاید یک نمونه آن ساخت هتلی در خیابانی رودکی شیراز و واردشدن آسیب بصری  به ارگ کریمخان زندباشد.

1041 کلیک ها  دوشنبه, 07 آبان 1397 07:56
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا