برای خدمت به فرهنگ و هنر این دیار تمام قد ایستاده ام

برای خدمت به فرهنگ و هنر این دیار تمام قد ایستاده ام
صابرسهرابی

راستین آنلاین:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت:برای خدمت به فرهنگ و هنر این دیار تمام قد ایستاده ام.

صابر سهرابی عصر امروز شنبه 29 اردیبهشت 97 در مراسم معارفه خود با اشاره به یک ازغزلیات حافظ گفت: حضرت حافظ، سعادت را در خاک درگه اهل هنر شدن می داند و همه ما را بدان امر فرموده است که «گر در سرت هوای وصال است حافظا/باید که خاک درگه اهل هنر شوی».

وی  در ادامه افزود: خاک درگه اهل هنر شدن، جز با عشق و دلدادگی نشاید و برای رسیدن به چنین عشقی بایستی جان در آستین داشت.

 

وی با بیان اینکه راهبری فرهنگ و هنر این دیار کهن، جز با توتیای چشم ساختن خاک درگه اهل هنر، میسر نخواهد شد، عنوان کرد: جز بر صدر نشاندن هنرمند، تجلی نخواهد یافت.

 

سهرابی با اشاره به این جمله که «من با تمام عشق و جان، آمده ام تا دینم را به یاری شما به فرهنگ و هنر ادا کنم» افزود: هرچند پای ما لنگ است و مجال بسیار تنگ؛ دستان پرمهر یکایک شما اهالی فرهنگ و هنر فارس را می فشارم و از وجود پر ارزشتان و اندیشه های متعالیتان توش و توان می گیرم تا راهی بسازم به خورشید، تا با هم غبار بی مهری از رخ هنر برداریم و پنجره ای بگشاییم که سوی نور، تا ذره صفت در پرتو اش رقص کنان با اوج برسیم.

 

وی در بخش دیگری از این سخنرانی یادآور شد: تمام تلاشم را برای نیل به اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو ارشادات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اسماعیل تبادار، استاندار فارس بکار خواهم بست تا این حلقه هرگز گسسته نشود و در برابر فرهنگ و هنر رو سفید باشم.

224 کلیک ها  شنبه, 29 ارديبهشت 1397 16:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا