جشنواره تئاتر استانی به میزبانی شیراز برگزار می شود

جشنواره تئاتر استانی به میزبانی شیراز برگزار می شود
مهدی رنجبر
راستین آنلاین:معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از رقابت ۱۵ گروه در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی خبر داد.


مهدی رنجبر با بیان اینکه جشنواره از ۲۰ تا ۲۳ شهریور سال جاری به میزبانی شیراز برگزار می شود گفت: امسال یکی از تخصصی و تیزبینانه ترین دوره هایی از جشنواره تئاتر استانی را تجربه می کنیم که بازبینی ها با حضور ٣ فرد متبحر و کارشناس انجام گرفته است.

وی با تاکید بر همکاری تمامی حوزه های تئاتر به ویژه متخصصین نمایش در برگزاری جشنواره خبر داد و افزود: در این دوره از جشنواره تئاتر استانی نگاه ویژه ای به حوزه تخصصی شده و اتکا خاصی به یک شهرستان نداشتیم. رنجبر در عین حال از ارتقا سطح کیفی تئاتر شهرستان ها در بیست و هشتمین جشنواره خبر داد و افزود: یکی از راه های پویائی تئاتر در کشور تعامل گروه های نمایشی در جشنواره هاست

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی  فارس با بیان اینکه جشنواره تئاتر استانی ویترینی از فعالیت های یک سال اخیر تئاتر فارس به شمار می رود، در عین حال این را مورد تاکید قرار داد که این موضوع به معنی اسیر جشنواره زدگی شدن نیست چراکه نمی توانیم تولیدات اجرایی را نادیده بگیریم. رنجبر پیرامون جشنواره تئاتر استان فارس عنوان کرد: این رویداد تئاتری در بیست و هشتمین دوره برپایه کیفی گرایی و ارتقا سطح تولیدات قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پس از اعلام فراخوان در اسفندماه گذشته، ۱۰۷ متن به دبیرخانه جشنواره ارائه شد افزود: هیئت بازخوانی این دوره ۷۷ متن را شایسته حضور در مرحله بازبینی دانست که از این میان، ۵۳ اثر اعلام آمادگی کردند و آثار خود را در مرحله یادشده شرکت دادند. رنجبر تاکید این دوره از جشنواره تئاتر فارس را بر برگزاری منظم کلیه مراحل عنوان کرد و گفت: بدین خاطر کلیه برنامه ها از جمله تنظیم تمرینات آماده سازی، زمان بندی اجراهایی بازبینی، انتخاب تیم بازخوانی و بازبینی با دقت نظر زیاد و حساسیت فراوان انجام گرفت. وی با بیان اینکه ۵۳ اثری که وارد مرحله بازبینی شدند هریک شایستگی خاص خودشان را داشتند افزود: با توجه به محدودیت تعداد گروه ها در مرحله پایانی جشنواره امکان اینکه در خدمت همه گروه ها باشیم نیست درعین حال با توجه به اینکه هدف اصلی تئاتر ارتباط موثر با مخاطب است، از هر ۵۳ اثر دعوت می کنیم که زمینه اجرای همگانی این نمایش ها را با کمک هم در سراسر نقاط استان فراهم کنند.

 بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، امسال هریک از آثار راه یافته به بخش مسابقه ٣ نوبت اجرا دارند و نشست های تخصصی با حضور داوران جشنواره در سالن غزل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برپا خواهد شد؛ این درحالیست که زمان بندی اجراها به زودی از سوی دبیرخانه اعلام رسمی و همگانی می شود. بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس از ۲۰ تا ۲۳ شهریور سال جاری در مجموعه تئاتر شهر، ٤ تماشاخانه و تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار خواهد شد، این در حالیست که مراسم اختتامیه این رویداد تئاتری ٢٣ شهریور در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد./خبرگزاری هنر شیراز
187 کلیک ها  پنج شنبه, 26 مرداد 1396 09:14
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا