جامعه مولد کتاب، پیشرو و متمدن گام بر می دارد

جامعه مولد کتاب، پیشرو و متمدن گام بر می دارد
سید عباس صالحی
  • معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جامعه مولد کتاب، پیشرو و متمدن گام بر می دارد افزود: در جوامع غیرهیجانی همراه با تعقل، آزاد و غیر استبدادی هیچ رسانه ای به اندازه کتاب نمی تواند در اوج گیری آن جوامع کمک کند.

راستین آنلاین:سید عباس صالحی در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان فارس که شامگاه پنجشنبه در سالن ملاصدرای نمایشگاه بین المللی شیراز برگزار شد با اشاره به اینکه آمایش کتاب در کشور معقول و نزدیک به هم است، اظهار کرد: انتشار کتاب در ۷ ماه گذشته با موضوع علوم علمی ۶۵۰۰ عنوان، ادبیات ۵۷۰۰ عنوان، کودک ۵۳۰۰ عنوان، دین ۵۳۰۰ عنوان و علوم اجتماعی ۴۶۰۰ عنوان بوده است.

وی  تولید کتاب در کشور را در در ۷ ماه نخست امسال بیش از ۴۰ هزار عنوان اعلام کرد و افزود: آمایش تولید کتاب در کنار تکثیر آن نشان از این دارد که کتاب قابل اعتماد شده است.

صالحی با این توضیح که در این آمایش رشدهای یک حوزه و ضعف در دیگر حوزه ها کمتر دیده می شود، ادامه داد: نمایشگاه های استانی کتاب نیز در نزدیک شدن آمار تولید به یکدیگر کمک شایانی کرده اند.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید از مرز برگزاری ۷۰ عنوان نمایشگاه کتاب استانی گذر کرده است، افزود: نمایشگاه های کتاب در استانها این امکان را فراهم کرده که افزون بر قرار گرفتن کتابها در دید همگانی، هیجان و موج فرهنگی بر محور کتاب در کشور فراگیر شود.

وی ادامه داد: کتاب مانند طعم تفکر و اندیشه مذاق و جوهر انسانیت را شیرین می سازد.

231 کلیک ها  پنج شنبه, 04 آذر 1395 21:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا