ازبرترین‌های جشنواره ملی ادبیات کودک در شیراز تقدیر شد

ازبرترین‌های جشنواره ملی ادبیات کودک در شیراز تقدیر شد
مصطفی رحمان دوست
  • در پایان دومین جشنواره ملی ادبیات کودک شیراز، از ٢٢ صاحب اثر برتر، در حوزه های داستان چاپ نشده، داستان چاپ شده، تصویرگری، شعر چاپ شده و شعر چاپ نشده و در ٢ گروه سنی ١٢ تا ١٨ سال و ١٨ سال به بالا قدردانی شد.

به گزارش راستین انلاین از شیراز،دومین جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان شامگاه پنجشنبه ششم خردادبا حضور مصطفی رحماندوست در شیراز برگزار و برترین‌های این جشنواره در رشته‌های داستان، شعر و تصویرگری تقدیر شدند.

در بخش داستان چاپ نشده ١٨ سال به بالا «داستان تهران» از اصفهان، «ترن پیر» از شیراز و  «آبی» از گرگان رتبه اول تا سوم را کسب کردند و «دیگ سروته» از سیستان و بلوچستان و «دست و هورای بلند» از شیراز شایسته تقدیر شدند.

در بخش داستان چاپ نشده ١٢ تا ١٨ سال «شپش خر است» از بابل، «کلاغ و خانه‌اش» از قوچان، «تغییر» از قوچان عنوان اول تا سوم را کسب کردند و «دریا اسم کوچک بابای من» از کرمان شایسته تقدیر شد.

در بخش داستان چاپ شده ١٢ تا ١٨ سال «فکر و بکر خنگالو» از مشهد برگزیده این جشنواره شد و در بخش داستان چاپ شده ١٨ سال به بالا «متولد محله سه انگشتی‌ها» از شیراز و «دنیا بدون درخت» رتبه اول و دوم را کسب کردند.

در بخش تصویرگری، تمامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر از استان تهران بودند که «هیچ کس که کسی نبود» اثر حسن‌عامه کن رتبه اول جشنواره را کسب کرد.

در بخش شعر چاپ نشده ١٨ سال به بالا سیده نرگس میرفیضی از تهران، دادیار حامدی از ساری و میترا یگانه از شیراز رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند و در بخش شعر چاپ نشده ١٢ تا ١٨ سال فاطمه فرزانه از خرامه برگزیده جشنواره شدند.

در بخش شعر چاپ شده ١٨ سال به بالا منیره هاشمی از مشهد، زهرا داوری از خراسان شمالی و خاتون حسنی از قزوین رتبه اول تا سوم دومین جشنواره ملی ادبیات کودک را به خود اختصاص دادند.

 در مجموع ٧٠٠ اثر در بخش داستان، ١٥ کتاب در بخش تصویرگری، ٢٤٠ اثر در زمینه شعر در دومین جشنواره ملی ادبیات کودک شیراز به رقابت پرداختند.

دومین جشنواره ملی ادبیات کودک شیراز با معرفی برگزیدگان شب گذشته در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، به کار خود پایان داد.

461 کلیک ها  چهارشنبه, 05 خرداد 1395 21:00
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا