حسین انتظامی پرده از تیراژ واقعی روزنامه های کشور برداشت

حسین انتظامی پرده از تیراژ واقعی روزنامه های کشور برداشت
حسین انتظامی
  • حسین انتظامی در نشستی صمیمانه با خبرنگاران ایلامی و دیگر استانهای جدار مرزی شرکت کرد.

به گزارش راستین آنلاین از ایلام،از جشنواره فرامرزی مطبوعات ایلام، حسین انتظامی در نشستی که با اهالی رسانه ایلام داشت به ریشه یابی و بیان نظرات و شنیدن درد دلهای خبرنگاران پرداخت.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اعلام اینکه نشریات محلی فضای توسعه ای بیشتری نسبت به نشریات ملی دارند، پرده از میزان واقعی تیراژ روزنامه ها و میزان فروش آنها پرداخت که شنیدن میزان آن باعث تاسف  عمیق روزنامه نگاران ایلامی شد.

این مسئول میزان واقعی تیراژ روزنامه ها را 900 هزار نسخه دانست که از این میزان تنها 500 هزار نسخه به فروش می رسد و به عبارتی نصف تیراژ از روی دکه ها به دفاتر این نشریات برگشت می خورد.

یکی از اهالی رسانه ایلامی که از این میزان ناراحت شده بود در میان صحبت های انتظامی ورود کرد و گفت: متاسفانه این میزان افرادی که روزنامه می خوانند از تعداد بازدید کانال های تلگرامی کمتر است ، مردم با حضور در این کانال ها نشان داده اند که اهل مطالعه هستند و این را می شود از تعداد کلیک ها فهمید پس دلیل روزنامه نخواندن مردم بی علاقگی به مطالعه نیست، باید بیشتر روی این مسئله کار کرد و اینکه بفهمیم که چرا میزان کل فروش ما از تیراژ برخی نشریات منطقه کمتر است. من مایلم بدانم چشم انداز رسانه ای ما در 1404 در کجای راه قرار دارد.

507 کلیک ها  چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1395 18:37
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا