رئیس شورای هئیات مذهبی استان فارس خبرداد؛

برگزاری مراسم دعای ندبه درسالگردرحلت امام در حرم شاهچراغ(ع)/امام خميني(ره)یکی از کم نظيرترين و ممتازترين شخصيت هاي تاريخ بشريت است

رئیس شورای هئیات مذهبی استان فارس خبرداد؛
مظفرمختاری
رئیس شورای هئیات مذهبی استان فارس ازبرگزاری مراسم دعای ندبه درسالگردرحلت امام خمینی (ره)درحرم شاهچراغ (ع) خبرداد.

به گزارش راستین آنلاین از شیراز، مظفرمختاری که عصرامروزسه شنبه درجمع خبرنگاران سخن می گف،افزود:دراین مراسم که با حضورمسئولان مختلف استان،تولیت آستان احمدی و محمدی،هئیات مذهبی شهر شیرازوعموم مردم قدرشناس برکزارمی گردد،کاظم محمدی مداحی خواهدکرد.

وی با اشاره به برنامه های گسترده هئیات مذهبی استان فارس که به مناسبت بیست و هفتمین سالگردرحلت بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی درسرتاسر استان برگزار می گردد،کفت:یکی ازوظایف نهادها و هئیات مذهبی پاسداری ازسجایای اخلاقی وشخصیت و سیرت منحصر به فرد امام خوبیها و انتقال آنها به نسل های آینده است.

مختاری حضرت امام خميني(ره) رایکی از کم نظيرترين و ممتازترين شخصيت هاي تاريخ بشريت دانست و گفت:امام خمینی (ره)با انديشه‏هاي بلند الهي و تلاش‏هاي صادقانة خويش مسير تاريخ را دگرگون كردو سر منشاء تحولات عظيمي‌در ايران وجهان شد.

رئیس شورای هئیات مذهبی استان فارس،امام را نمونه انسان كامل و شخصيتي جامع دانست كه يكي از اصيل ترين انقلابهاي تاريخ را به پيروزي رساندوسپس گفت: امام خمینی نظامي بي بديل را پايه ريزي و رهبري کردکه در آن  با تکيه بر عنصر آگاهي، استقامت وشجاعت تزلزلي آشكار در اركان و مباني مکاتب الحادي و تمدن هاي مادي غرب و شرق بوجود آورد و كنگره‏هاي كفر و شرك و نفاق را با انحطاط و تباهي رو ساخت.

مختاری گفت از همین روست که انتقال ویژگی های شخصیتی معمارکبیر انقلاب به نسل های آینده و باهدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ایشان با اهمیت است.

وی با بیان اینکه امام خميني( ره) فيلسوفي الهي، عارفي رباني، فقيهي اصولي و مرجع تقليد مردم و در عين حال رهبر انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي در ايران بودافزود: امام به خاطر استعداد، شايستگي ها و موهبت هاي بي کران الهي به فراگيري بسياري از معارف و علوم اسلام ي پرداخت و در آن ها تخصص ويژه و مهارت کامل پيدا کرد.

مختاری با تاکید درپایان از عموم مردم دعوت کردتا در مراسم دعای ندبه صبح 14 خردادکه ساعت 6 صبح در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می شود شرکت کنند.

420 کلیک ها  سه شنبه, 11 خرداد 1395 ساعت 13:35
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا