استاندارفارس:

فارس به دليل شرايط پس از برجام آماده حمايت از هر گونه سرمايه گذاري است

استاندارفارس:
استاندار فارس
استاندار فارس تاكيد كرد: با توجه به شرايط پس از برجام، فارس آماده پذيرش و حمايت از هرگونه سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف است.

به گزارش راستين آنلاين، محمدعلي افشاني، عصر دوشنبه 20 ارديبهشت در ديدار با وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند و هيئت همراه، گفت: استان فارس امن‌ترين بستر را به لحاظ بازدهي و بازگشت سرمايه در حوزه‌هاي مختلف كشاورزي، صنعتي، معدني، تجاري و گردشگري در اختيار دارد.

وي افزود: امروز ايران امن‌ترين كشور در منطقه و فارس امن‌ترين استان در ايران براي سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي مختلف است.

افشاني در معرفي قابليت‌هاي فارس، گفت: زماني كه ايران كشوري بسيار گسترده بود و بر بخش اعظم جهان حاكميت داشت، فارس و شيراز مركز حكمراني ايران محسوب مي‌شد و تخت‌جمشيد و پاسارگاد و ساير بناهاي تاريخي چند هزارساله، باقيمانده از آن دوران است.

استاندار فارس، با اشاره به جايگاه ادبي و هنري استان فارس، و وجود حافظ و سعدي كه شناسنامه‌اي براي فارس و شيراز است، افزود: در عرصه كشاورزي، استان فارس 3 ميليون تن محصولات باغي، كمي كمتر از يك‌ميليون تن محصولات دامي و هفت ميليون تن محصولات زراعي توليد مي‌كند.

استاندار فارس، با اشاره به مشكلات كم آبي در استان فارس، يكي از مهمترين برنامه‌هاي اين استان را توسعه كشت‌هاي گلخانه‌اي و اصلاح بذر و كشت‌هاي كم‌آ‌ب‌برشمرد و اعلام  كرد: ما با توجه به تجربيات بسيار ارزنده هلند در حوزه كشت گلخانه اي و كشاورزي، آماده هرگونه همكاري و انتقال تكنولوژي در هر حوزه كشاورزي هستيم.

وي از توانمندي‌هاي فارس در زمينه گياهان دارويي گفت و آمادگي اين استان براي همكاري در توليد و عرضه اين محصولات را يادآور و متذكر شد: امروز استفاده از گياهان دارويي نسبت به داروهاي صنعتي، اهميت بيشتري پيدا كرده است.

استاندار فارس گفت: ميزان بارندگي اين استان 250 تا 280 ميلي‌متر است و در منطقه نسبتا كم آبي قرار دارد لذا تمايل براي همكاري در حوزه مديريت و دسترسي به آب و استفاده از تجارب كشورهاي پيشرفته در زمينه كشاورزي وجود دارد.

افشاني با تاكيد بر حمايت كامل از برنامه‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك ايران و فارس هستيم، گفت: بخش خصوصي استان فارس از توانمندي بسيار بالايي برخوردار هستند و زمينه براي همكاري بين فعالان بخش‌هاي مختلف كشور هلند و سرمايه‌گذاران و فعالان بخش خصوصي فارس وجود دارد.

استاندار فارس همچنين به ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان اشاره و بر آمادگي اين استان براي جذب سرمايه‌گذار در اين حوزه تاكيد و اضافه كرد: دانشگاه شيراز يكي از دانشگاه‌هاي توانمند و شناخته‌شده جهان است كه خصوصا در حوزه آب و كشاورزي از توان علمي و تجربي خوبي برخوردار است.

افشاني گفت: مردم ايران به واسطه وجود دادگاه لاهه در هلند و راي صادره از سوي دادگاه لاهه در خصوص ملي شدن نفت ايران، احساس نزديكي به مردم هلند دارند.

212 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 ساعت 10:27
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا