رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد؛

دومین نشست ملی کارآفرینی در شيراز برگزار مي شود

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد؛
حبيب شريف
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: شيراز در روزهاي يازدهم و دوازدهم خردادماه امسال، ميزبان دومین نشست ملی کارآفرینی خواهد بود.

به گزارش راستين آنلاين از شيراز، دكتر حبيب شريف، سه‌شنبه 4 خرداد در جمع خبرنگاران گفت: برنامه اصلی این رویداد را تبادل نظر و ایجاد شبکه بین فعالان و سازندگان و شکل دهندگان اکوسیستم نوارزش آفرینی در ایران برشمرد كه از طریق برگزاری جلسات هم‌اندیشی و ملاقات‌های تجاری و عمومی پیگیری می‌شود.

وي نشست شیراز را یک رویداد شبکه ساز در اکوسیستم کارآفرینی غرب آسیا عنوان كرد، كه با هدف توسعه همکاری‌ها و ایجاد مرکز منطقه‌ای در حوزه کسب و کارهای نوپا و نوارزش آفرین، فعالیت خود را از سال گذشته با همکاری سازمان‌های خصوصی و دولتی آغاز کرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس به اهداف این نشست اشاره و تاكيد کرد: نوارزش آفرینی (کارآفرینی) مقوله‌ای است چند بعدی که عوامل متعددی باید به خوبی و درستی در کنار یکدیگر کار کنند تا بتوان نتیجه مناسب را حاصل کرد.

وی تصریح کرد: امسال و در کنار این تبادل نظر جایزه ملی توسعه اکوسیستم هم به بهترین فعالیت‌ها و تلاش‌ها در راه توسعه اکوسیستم بومی ایران و منطقه به برندگاني که طی فرایندي علمی، داوري شده‌اند، اعطا خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس تصریح کرد: نشست شیراز به صورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ نهاد دولتی یا جریان سیاسی ساختار بندی شده است.

وی همچنین به ساختار محتوایی و برپایی پنل‌ها در این نشست اشاره و عنوان کرد: نشست شیراز شامل 6 پنل اصلی است که در هر کدام از این بخش‌ها صاحبنظران و خبرگان دو بخش وضعیت اکوسیستم را بررسي و روندهای پیش رو ترسیم مي‌كنند.

رئیس بنیاد ملی نخیگان فارس يادآور شد كه اين 6 پنل شامل؛ بانک ، سرمایه گذاری و صندوق‌های خطر پذیر،‌ استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط، فرهنگ و رسانه،‌ نقش دانشگاه‌ها، صنايع و كارآفرينان، بررسي وضعيت زيرساخت‌ها و پنل نوآوري و فناوري، است.

محسن مولایی دبير اجرايي اين نشست نيز با تصریح اینکه دانشگاه‌هاي كشور عمدتا دانشگاه‌هاي نسل دوم محسوب مي‌شوند كه تنها به آموزش و پ‍وهش مي پردازند، گفت: با فرهنگ سازی، تلاشي هدف‌مند را براي ايجاد و توسعه دانشگاه‌هاي نسل سوم، برنامه‌ريزي و اجرا كرد.

مولايي از برگزاري كارگاه‌هاي مختلف در حاشيه نشست شيراز خبر داد و گفت: كارگاه‌هاي روش‌هاي ارائه ايده، بازاريابي كارآفرينانه، روش‌هاي جذب و بازاريابي سرمايه براي كارآفريني، ايده‌يابي و كشف فرصت‌هاي كارآفريني، براي اين نشست پيش‌بيني شده است.

دبير اجرايي نشست كارآفريني شيراز گفت: اين نشست اتاق بازرگاني شيراز به‌عنوان همكار اصلي و پارك علم و فناوري، معاونت آموزشي دانشگاه شيراز، دانشگاه آزاد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره كل تعاون و استانداري فارس نيز به‌عنوان همكار، همراهي و حضور خواهند داشت.

مولايي از حضور صاحب‌نظراني از دانشگاه‌هاي تهران،‌ شريف و اميركبير، بانك‌هاي خاورميانه و ملت، مركز ملي شتاب‌دهي استعدادها، پارك علم و فناوري تهران و انديشمنداني از دانشگاه تورنتو، عمان، پاكستان، عراق و اسلوني در اين نشست خبر داد.

وي همچنين از تمام فعالان رسانه براي حضور در اين نشست ملي دعوت و تاكيد كرد: مباحث مربوط به كارآفريني در رسانه‌هاي مكتوب و ديجيتال مغفول مانده است حال آنكه مي‌توان با حضوري فعال در اين نشست و در پانل فرهنگ و رسانه، مسائل و چالش‌هاي اين حوزه را مطرح و پيرامون آن بحث كرد و راهكار ارائه داد.

449 کلیک ها  دوشنبه, 03 خرداد 1395 ساعت 21:06
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا